Vármúzeum Dunaföldvár

Vármúzeum Dunaföldvár
Vármúzeum DunaföldvárVármúzeum Dunaföldvár
Vármúzeum DunaföldvárVármúzeum Dunaföldvár

Vármúzeum Dunaföldvár bemutatkozása

A dunaföldvárról készült leírásokban és tudományos munkákban Öregtorony, Csonkatorony, vagy Töröktorony néven ismertetett négyszögletes alaprajzú várépület építéséről írásos dokumentumok nem maradtak fenn. Hogy pontosan mikor építették, nem ismeretes, de valószínű, hogy a XVI. század elején emelték.

Erzsébet Nagy Szálloda Paks - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.16-21.
Erzsébet Nagy Szálloda Paks
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Duna Relax Hotel Ráckeve - Relax Wellness Félpanzióval - teljes előrefizetéssel
Relax Wellness Félpanzióval - teljes előrefizetéssel
Duna Relax Hotel Ráckeve

Vármúzeum Dunaföldvár vélemények

2083
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 682 városban járt márFelfedező - 2240 helyen első értékelőNépszerű író - 317 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43055 feltöltött kép
Érdekes 2023. augusztus 17.a párjával járt itt
Álltam Dunaföldvár centrumában, a Beszédes József szobrot kukkoltam, amikor ott van ám a tábla az út mellett, hogy Török torony arra. . . na, hát mi kell még? ZigZag fejedelemasszonnyal ellentétben én nem találtam üresnek az utcát, a világ végére el kellett menni parkolni, azaz a templomdombra, de ennek is megvolt magyarázata.
Vármúzeum Dunaföldvár - Külső képVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - Külső képVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - Külső képVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - Külső képVármúzeum Dunaföldvár - BelsőVármúzeum Dunaföldvár - BelsőVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - Külső képVármúzeum Dunaföldvár - Külső képVármúzeum Dunaföldvár - Külső képVármúzeum Dunaföldvár - Külső képVármúzeum Dunaföldvár - Külső képVármúzeum Dunaföldvár - Külső képVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - Külső kép
Érdekes 2022. november 12.gyerekekkel járt itt
Dunaföldváron átutazóban jártunk, csak egy kis pihenésre, felfrissülésre álltunk meg, gyors netes keresés után arra jutottunk, hogy a város fő látványossága a vár, amelyet a helyiek Török-torony vagy Csonka-torony néven is emlegetnek. Úgy tűnik, még a nyári csúcs-szezonban is kevés a turista, ugyanis szinte a vár bejárata előtt le tudtunk parkolni minden gond nélkül.
Vármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - EgyébVármúzeum Dunaföldvár - Egyéb