Helyi sajátosság

Lajosmizse címere emlékmű LajosmizseLajosmizse címere emlékmű Lajosmizse a térképen

Érdekes 2022. novemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. november 17.
Van itt a településen egy ilyen kis érdekesség. Neten nem nagyon találtam nyomát, de ha egyszer ott volt az orrom előtt, akkor van, létezik, na. Próbáltam rájönni, hogy milyen emlékmű. de ez az oszlop, azt hiszem, csak a város címerét, zászlaját, történetét próbálja rögzíteni. Azaz magyarázza. Nem is ejtenék róla szót, ha nem lenne rajta az a búbánatos oroszlán. Az fogott meg. Ott néz ki az oszlopból szerencsétlenül, enyhe szemtengelyferdülése is van ráadásul és meg kell rajta a szívnek szakadni... nyilván ő az aranyoroszlán, mancsai között a jászkürttel. De, ha egyszer utálja ezt az egészet... vagy nem is tud játszani rajta... legszívesebben azt mondtam volna neki, hogy haver, ne búslakodj, ugorj ki ebből az egészből, aztán szaladj, ameddig csak tudsz, úgysem oroszlánoknak való a Jászság.
Lajosmizse címere emlékmű Lajosmizse - EgyébLajosmizse címere emlékmű Lajosmizse - Külső képLajosmizse címere emlékmű Lajosmizse - EgyébLajosmizse címere emlékmű Lajosmizse - EgyébLajosmizse címere emlékmű Lajosmizse - Egyéb
Geréby Kúria Lajosmizse - Napi árak
2025.07.31-ig
Geréby Kúria Lajosmizse
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár
Hotel Aquarell Cegléd
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös