Egy másik legenda

Szent József Római Katolikus templom ZalahalápSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp a térképen

Érdekes 2023. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. szeptember 27.
Nos, itt Zalahalápon az egyik fő vezérvonulat a Haláp legendája, a másik, kissé távolról beszivárgott legenda meg ez, amit ez a templom képvisel. De jól megférnek egymás mellett. És ez így helyes. Mivel ott szobornézelődtem a téren éppen, ez az imaház meg tárva-nyitva volt, ellentétben az imaházak többségével, persze, hogy bementem, így aztán tiszta lelkiismerettel értékelhetem, mert benne éltem rövid ideig, csak ketten voltunk, a templom meg én, meg a benne meg a bennem lakó gondolatok. Felmásztam a karzatra, megtapogattam a kopott orgonát, amúgy igazi falusi templom ez, közelebb áll az emberekhez, a mindennapokhoz, mint máshol a túlburjánzott csicsa, kis beázások, kis kopottasság, így kissé jézusabb az egész. Ide nem képzelsz potrohos, cicomás egyházi főurakat, itt talán a népből való plébános szól a népnek a nép nyelvén.
Szent József Római Katolikus templom Zalahaláp - BelsőSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - EgyébSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - EgyébSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - EgyébSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - Külső képSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - BelsőSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - EgyébSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - EgyébSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - EgyébSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - EgyébSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - EgyébSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - EgyébSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - EgyébSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - BelsőSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - BelsőSzent József Római Katolikus templom Zalahaláp - Egyéb
Hunguest Hotel Pelion Tapolca - 2 éjszakás ajánlat félpanzióval
2 éjszakás ajánlat félpanzióval