Beajánlották

Nepomuki Szent János-szobor BajaNepomuki Szent János-szobor Baja a térképen

Átlagos 2023. februárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. február 19.
Két kutyasétáltató emberrel elegyedtem szóba a bajai Sugovica partján, ők mondták, hogy menjek be errefelé a bokrok közé vezető úton, ott megtalálom a jó öreg nepomukit is, meg mögötte a kápolnáját is. Köszöntem szépen, hát így kerültem ide. Nepomuki a szokásos enyhén kitekert pózban, ahogy a modelleknek tanácsolják, a test tengelye kétszer megtörik, igen enyhe "S" alakban. Nepomuki is ilyen testhelyzeteket vesz fel, bár szoborformában ez elég nehéz lehet. Ő a folyók, gátak, hidak, vizek stb. védőszentje, hát persze, hogy itt áll a töltés mögött, és megpróbálja megvédeni az áradásoktól a várost. Gondolom, váltakozó sikerrel. Baján celebrálnak neki egy körmenetet is májusban, megúsztatják a Sugovicán, aztán később visszaviszik a szobrát a helyére. (azaz annak kicsinyített másolatát)
Nepomuki Szent János-szobor Baja - EgyébNepomuki Szent János-szobor Baja - Egyéb
Duna Wellness Hotel Baja - Napi árak félpanziós ellátással
2025.03.03-ig
Duna Wellness Hotel Baja
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Waterfront Lodge Dunapataj - Tavaszi last minute napok