Esőnap

Urunk mennybemenetele templom BaktalórántházaUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza a térképen

Kihagyhatatlan 2024. áprilisban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. május 1.
Urunk a mennybe menetelt és esőt küldött ránk! Amikor ott jártam ebben a templomban, a nap legpocsékabb időjárása szakadt rám, ömlött az eső. A templomajtó olyan keskeny, azaz felette a falkiugrás, hogy hiába álltam oda be, csak vert tovább. Viccesen nézhettem ki, az Úr meg az égből.. remélem, jól szórakozott. Hívom illendően tisztelendő urat, akivel megbeszéltem ezt a napot, és aki égre-földre esküdözött, hogy itt lesz a randin, hát, kétségbeesetten mekegni kezdett a telefonba, hogy ő közben elment Csíksomlyóra és nagyon sajnálja... Hát még én! Eljöttem, itt állok, akkor most varázslat indul, csináljon valamit! Nagy zavarában azért mégis csak sikerült felhajtania valakit, aki eljött oda, egy fiatalabb hölgy, aki nem sokat tudott a templomról, csak a kulcsokat ő birtokolta, és ráadásul egy barátnője hozta el kocsival, mert másképp alig lehetett közlekedni, na, de végül beengedett, bejutottam. De higgyetek nekem, érdemes! Ez egy kis kivétel, az Árpád-házi templomok rendre reformátussá váltak a környéken, ez viszont katolikus, és hát így nézd! De belül csodaszép! Már a formája is érdekes, de a freskó nagyon különleges! És nem is olyan régen találtak rá a falon. Ismerős a történet, igaz, a legtöbb helyen a suttyó utódok egyszerűen lemeszelték a régi freskókat, persze, van, amikor a lefestés konzerválja, óvja meg. Azután küzdjenek meg a restaurátorok a feladattal, ahogy tudnak! Talán valamicskét sikerült továbbhoznom a képekkel és megmutatni másoknak is, A digitális kép már nem kopik, sőt, mesterségesen színezhető. Nézegessetek festett-mentett Árpád-házi templomokat!
Urunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - Külső képUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - BelsőUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - BelsőUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - BelsőUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - BelsőUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - Külső képUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - EgyébUrunk mennybemenetele templom Baktalórántháza - Külső kép
Termál Apartman Panzió Nyírbátor - Augusztus 20.
Augusztus 20.
08.15-20.