Nagyon hangulatos hely

Angyalos Boldogasszony-kápolna BalatonalmádiAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi a térképen

Kihagyhatatlan 2023. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. október 7.
Nahát, ki volt az a csodabogyó, aki ide beugrott értékelni közben? És honnan tudta, hogy ez ide felkerült? :o Mindegy... én a térképen néztem ki magamnak, mindig is izgatott, hogy mi van ott Káptalanfüreden, annyira romantikus kis hely. És most felvergődtem eddig a kápolnáig. A vergődést úgy értem, hogy az amúgy is szűk utcákban több helyen felújítás zajlott, néha nem volt egyszerű továbbmenni, csak ha a munkagép félreállt és felengedett. De megérte! A bűvös kertbe kétirányból lehet bemenni, ez már erősen dombos rész, tehát fentről vagy lentről. Én fentről. Lépcsők vezetnek alá, a kápolna és a környezete a vidék jellegzetes vörös homokkövéből épült, és nagyon hangulatos. A kert szépen gondozott, és mint ahogy más kertekben békák és törpék, itt szentek vannak felállítva dekorációnak. Van egy máriás barlangocska is, de nem látszik Lourdes-inek, nincs Bernadett, és hát a kisded sem szerepelt abban a legendában. Mária itt decens redhead, illik is a ruhája színéhez. Egy csendes utószezoni napon nincs is szebb, mint egyedül elbarangolni egy ilyen kertben. Itt születnek a romantikus regények is.
Angyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - Külső képAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - Külső képAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - Külső képAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - Külső képAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - Külső képAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - Külső képAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - Külső képAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - EgyébAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - Külső képAngyalos Boldogasszony-kápolna Balatonalmádi - Egyéb
Hunguest Hotel Bál Resort Balatonalmádi - Legjobb ár félpanzióval
Legjobb ár félpanzióval