Állatkert a Balatonnál

Afrika Múzeum és Állatkert BalatonedericsAfrika Múzeum és Állatkert Balatonederics a térképen

Érdekes 2015. szeptemberben, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2016. július 3.
Ha az ember a Balatonnál nyaral, de már elege van a strandolásból, vagy esetleg az időjárás hűvösebbre fordul, jó program lehet az egész család számára az Afrika Múzeum. A 71-es főútról táblák mutatják az utat, a kis állatkert előtt ingyenesen lehet parkolni, s általában van is elegendő parkolóhely.
A bejárat után egy kis játszótér fogadja az ifjú látogatókat a jobb oldalon, míg a bal oldalon mindig éhes és etethető kis kecskék vannak. Természetesen sem a méretét, sem a fajgazdagságot nem lehet összevetni a nagy állatkertjeinkével, de találunk itt többek között szarvast, őzet, majmokat, zebrát, tevét, lovakat, azaz egy kissé vegyes az összetétel; az afrikai állatokon kívül hazai házi- és vadállatok is vannak. Kialakítottak egy maszáj falut, és a gyerekek lovagolhatnak pónin. A múzeum épületében afrikai vadászatok emlékei kerülnek bemutatásra.
A felnőtt jegy ára 1800 Ft.
Afrika Múzeum és Állatkert Balatonederics - Afrika Múzeum és Állatkert Balatonederics - Afrika Múzeum és Állatkert Balatonederics - Afrika Múzeum és Állatkert Balatonederics - Afrika Múzeum és Állatkert Balatonederics - Afrika Múzeum és Állatkert Balatonederics -

Afrika Múzeum és Állatkert további értékelései

2022.08.20gyerekekkel
Régebben jártam már itt, de azóta sok minden megváltozott a Múzeumban. Kibővítették, valamint kinti állatparkot is hoztak létre. Nagyon jó, tetszetős, izgalmas a belső tér és különösen tetszett, hogy élőben is hallhatjuk a régmúlt történeteit.
2020.09.25egyedül
Nem tudom, hogy a nyárhoz tartozik-e? Különös látványosság ez Veszprém és Zala megye határán. Párszor már voltam itt korábban, mindig zavarba hozott, hogy ez mit keres itt... sajnáltam a poros, borzalmas kifutóban senyvedő állatokat, meg azokat is, amelyek trófeaként lógnak a falakon. Borzalmas...
Montana Vendégház Balatonederics - Napi árak
2025.01.03-ig