Évtizedes kedvenc

Delta Pizzéria BalatonfüredDelta Pizzéria Balatonfüred a térképen

Kiváló 2016. júniusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2017. február 22.
Ebbe a pizzériába 18 éves korom óta visszatérek, amikor csak Balatonfüreden járok, mert egyszerűen istenien készítik nem csak a pizzákat, hanem más ételeket is.
Gyakorlatilag Füred legforgalmasabb autóútja mentén a Petőfi S. utcán van, így csöndesnek semmiképpen se mondható, főleg, hogy szinte csak szabadtéri ülőhelyei vannak.
Megjelenésre sem esik hasra tőle az ember (több mint tíz éve ugyanúgy néz ki) mégis jó időben minden nyáron telt házas. Tekintve, hogy csak fedett, de nem zárt, ezért a rossz idő limitálja a látogatást.
Amiért én imádom- gyerekkori emlékeim mellett- azok az ételek. A pizzáikat egyetlen környékbeli hely sem tudja felülmúlni. Finomak a limonádék, a desszertek is, az adagok is nagyok, az árak pedig nagyon barátságosak.
A pincérek kedvesek, gyorsak és többségük nyári munkán levő fiatal.
Sportközvetítéseket is lehet nézni (bár a régi doboz tévé nem egy kivetítő :) ), sőt, régebben lehetett biciklit is kölcsönözni itt, nem tudom, mostanság tartják e még a szolgáltatást.
Nagy szívfájdalmam, hogy csak nyáron van nyitva, mert ide bármikor beülnék.
Bármennyire is retro a hely és nem a sétányon van, nekem a szívem csücskévé vált sok évvel ezelőtt. És mivel az ételek hibátlanok és van valami hangulata, ami mindig visszacsábít, én ki nem hagyom, ha Füreden vagyok.
És van egy olyan érzésem, hogy a sok ide látogató vendég nyaranta szintén nem tévedhet :)
Ár / érték arány:Kiváló
Füred Centrum Panzió Balatonfüred - Napi árak