Ez azért sajátos élmény

Zsidó Kiválóságok Háza BalatonfüredZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred a térképen

Érdekes 2022. júliusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. július 21.
Tervbe vettük, hogy elmegyünk a Zsidó Kiválóságok Házába, miután most aktuális is meglátogatni, ha másért nem, hát a Heller Ágnes évforduló miatt is. De másért is. Nem a partközelben van Füreden, fogalmam sincs, hányan járhatnak ide, vagy hányan tudnak erről egyáltalán. Megint megvolt a "mi vagyunk az egyedüli látogatók" élmény. Talán a helyiek meg is örültek nekünk, hiszen valami változatosságot vittünk a hétköznapokba. Mindenesetre a két hölgy nagyon lelkesen elkezdett törődni velük, hálás is lehetek ezért. Ez egy volt zsinagóga, a formája még megvan valamennyire, a funkciója meg már változott. Kicsit macerásan működik az interaktív múzeum, először a földszinten be kell regisztrálni azaz feltölteni egy-egy kártyát, kiválaszthatod a választékból, hogy milyen művészetek, tudományok stb. terén szeretnél részletesebben látni valami világhírű zsidókról, és akkor, ha megvan az öt kiválasztott, felmehetsz az emeletre és vetítőpaneleken szövegeket olvashatsz, képeket, videókat nézhetsz a kiválasztottakról. De a választék az valami elképesztő, én talán az átlagembernél több érdeklődést mutatok a zsidó nép történelem, sorsa iránt, de elég sok meglepetés ért így is. Azt sem tudta, hová kapjak. A jól ismert, mindenki számára köztudott neveken kívül szemelkerekedéses meglepetések is voltak, és a bőség zavarával küzdöttem. Mi mindent és ki mindenkit adott a világnak ez az agyonüldözött nép? Ámulatba ejtő. Színészek, rendezők, tudósok, zenészek végeláthatatlan sora... sajnálom, hogy csak ötöt lehet rádefiniálni egy kártyára egyszerre. De ha nem, akkor meg órákig lehetne böngészni ezt a különös adatbázist. Sok dologra felhívja ez a figyelmet. Szóval, nem is tudom... ez az irigységgel kevert zavart tiszteletem a zsidók iránt csak fokozódott. A földszinten még frissítőt is vehetsz, vagy emléktárgyakat, kóser borokat is, szóval a museum-shop fíling is megvan. Persze, ajánlom ezt a látogatást másnak is.
Zsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - EgyébZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - EgyébZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - EgyébZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - EgyébZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - BelsőZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - BelsőZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - Külső képZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - BelsőZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - Külső képZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - EgyébZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - Külső képZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - Külső képZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - BelsőZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - BelsőZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - BelsőZsidó Kiválóságok Háza Balatonfüred - Külső kép
Füred Centrum Panzió Balatonfüred - Napi árak
2025.01.03-ig