Egy falat mennyország

Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka BalatonszemesKistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka Balatonszemes a térképen

Kiváló 2016. decemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2016. december 14.
Egy decemberi hétvégi kirándulás lezárásaként látogattuk meg a helyet feleségemmel, megünnepelve az első találkozásunk 3. évfordulóját.
Már régóta kacérkodtunk a gondolattal, hogy valamikor meglátogatjuk őket. Jóval előtte szemezgettünk az étlapról, hogy minél előbb az asztalunkon legyen a fogás.
Belépéskor udvarias pincérek fogadtak bennünket, és a további kiszolgálásra sem volt semmi panaszunk. Bár feltűnően fiatal felszolgálók dolgoztak az étteremben, ám ahogy tapasztaltuk és a szomszédos asztaloknál is hallottuk, mindegyikőjük tájékozott volt az étlapon szereplő ételekről.
Kis ajándékként egy "feles pohárnyi" édesburgonya krémlevest kaptunk. Feleségem előételként egy sült paprikás padlizsánkrémet evett, ami bár egy adag volt, ketten is bőségesen tudtunk belőle fogyasztani.
Főételként én egy hétvégi ajánlatként szereplő Balatonfenyvesi Angus marhát, krumpli gombóccal, sajttal fogyasztottam, közepesre átsütve. Mondanom sem kell, életemben nem ettem még ilyen finomat. Omlós, könnyen vágható, fenséges kiegészítő ízekkel.
Feleségem szarvat fogyasztott vadas mártással, fánkkal. Szintén hasonló véleménnyel.

Bár sok negatív véleményt olvastunk róluk, mi csak ajánlani tudjuk mindenkinek.
A hely nem olcsó, nem átlag árakkal dolgozik. De aki ide bemegy, nem is átlag étterembe téved... :-)
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló

Kistücsök Étterem, Borpince & Vinotéka további értékelései

2022.09.12a párjával
Nagyon finom minden, igazán tetszetős szemnek és szájnak egyaránt. A sajttálat ajánlom mindenkinek aki szereti a sajtokat. A borok nagyon finomak, a kiszolgálás tökéletes.
2022.07.13a párjával
Vacsorára tértünk be. Az ételek isteni finomak voltak,a kiszolgálás pedig udvarias. Csak ajánlani tudom!
2022.07.12a párjával
Az étel csalódás volt. A kacsamellet klasszul megsütötték, de a köret szerintem katasztrófa volt. Tabulé. Nem tudtam mi az. Kuszkusz petrezselyemmel (a tabulé a receptek szerint tartalmaz paradicsomot, hagymát, citromlevet stb., itt ennek nyoma sem volt) hidegen, plusz nyers répa valamibe...
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes - Senior ajánlat
Senior ajánlat