városi Szobor közül
Szobor
Nepomuki Szent János BalmazújvárosNepomuki Szent János Balmazújváros

Nepomuki Szent János Balmazújváros bemutatkozása

A homokkőből készült Nepomuki Szent János szobrot a római katolikus templom kertjében tekinthetitek meg. A hidak védőszentjét, gyónási titkok vértanújának szobrát 1829-ben emelték fel, alkotója ismeretlen.

Hotel Kamilla Balmazújváros - Tavaszi Basic Kamilla
Nyugdíjas napok
2024.10.31-ig
Hotel Nagyerdő Debrecen

Nepomuki Szent János Balmazújváros vélemények

Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 701 városban járt márFelfedező - 2269 helyen első értékelőNépszerű író - 316 hasznos szavazat10 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 43842 feltöltött kép
Átlagos 2024. február 24.egyedül járt itt
A kiszomboriról eszembe jutott egy másik nepomuki, akit méltatlanul elfelejtettem, pedig hogy felhívták rá a figyelmemet. Ez az észak-alföldi kolléga nyilván nem beszél "ö"-vel, mint a délcsongrádiak, különös tekintettel arra, hogy amúgy cseh, és semmi igazi magyarázata nincs annak, hogy minden magyar faluban éppen ő legyen jelen a főhelyen.
Nepomuki Szent János Balmazújváros - Külső képNepomuki Szent János Balmazújváros - EgyébNepomuki Szent János Balmazújváros - EgyébNepomuki Szent János Balmazújváros - Egyéb