Stratégiai központ a faluban

Ventúra Söröző BernecebarátiVentúra Söröző Bernecebaráti a térképen

Átlagos 2019. áprilisban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2019. május 1.
A kis börzsönyi falu kulturális központja és találkahelye a Ventúra, a főút mentén, a buszmegálló közelében. Minden nap nyitva tartó söröző-borozó, lottózó-totózó és nemzeti dohánybolt is egy helyen.
Az épület előtt parkoló, mellette fedett kinti terasz lócákkal. A benti részben egy határozott fellépésű, sokat próbált pultos hölgy szolgálja ki a szinte kizárólag férfiakból álló vendégsereget.
Nemcsak a pultos köszön az újonnan érkezőknek, de a vendégek is egymásnak, még nekünk, ismeretleneknek is.
Szombaton délután teltház van, sokan a tévében a Forma 1-et nézik. Tipikus falusi kocsmahangulat. Kommersz italok a pultban, szociológiai tanulmánynak való arcok a pultnál. Arany Ászok a csapon.
Budapesti szemmel feltűnően olcsó minden. Egy szépen megkomponált latte macchiato tejszínhabbal csupán 250 Ft-ba került, és nem is volt rossz, a fél literes cola 300 Ft.
A benti részben 4 db boxos asztal, 2 asztal az internetezőknek van fenntartva. Az asztalokon ingyenes fogadási újságok.
Érdekesség, hogy a függönyön kávés mintázatot fedeztem fel.
Némi ételt is kínálnak, legalábbis a szállásunkon a hirdetőfalon ki volt téve, hogy lehet a Ventúrából pizzát rendelni (mirelit, 2 méretben, tucatnyi ízben 900-1600 Ft közötti áron), de nem tudom, hogy az a lehetőség még aktuális-e.
Ételek / Italok:Átlagos
Kiszolgálás:Átlagos