Utazás egy italbolt körül

Italbolt BiatorbágyItalbolt Biatorbágy a térképen

2023. februárban, csoporttal járt ittÉrtékelt: 2023. április 8.
Ez a bizonyos nagybetűs falusi kocsma, amely a főúton található egy hagyományos, jellegtelen földszintes, kertes épületben. Nincs külön neve a helynek. A pultban is egy tipikus vidéki kocsmáros úr szolgálta ki a vendégeket. Az a fazon, aki mindig rendet tart a portáján és a kocsmában is, itt biztosan nincsen balhé, verekedés, mert a kis nyikhajokat azonnal helyre rakja.
Két helyi, vele korabeli törzsvendéggel beszélgettek az utazásról, amikor beléptem. Nagyon kedvesen fogadtak. A beszélgetés egy kicsit szomorú hangvételű volt. Nincsenek már nagy perspektívái az ilyen helyeknek, mint ez az italbolt.
A kínálat kommersz, itt nincs igény kézműves sörökre és koktélokra. Olcsó borok, fröccs, Royal vodka, Becherovka, Unicum, Soproni Ászok, ezek mennek, ezek fogynak, de elég gyér a forgalom. Az átutazók, kirándulók inkább a divatosabb, modernebb vendéglátó helyeket keresik. Az üdítőt 1,5-2 literes palackokból töltötte ki a kocsmáros a pohárba Egy dl Cola mindössze 60 Ft-ba került, nem vicc. Ez olcsóbb, mintha a boltban vettem volna kis üveges üdítőt. Egy dl szódavíz 45 Ft (szifonból!), a Jégerből 480 Ft az 5 centes.
Tudom, hogy múltidézés, de én nagyon szeretném, ha maradnának még ilyen helyek, ilyen tulajdonosokkal a jövőben is.
Ételek / Italok:Gyenge
Hangulat:Átlagos
Ár / érték arány:Kiváló
Tisztaság:Átlagos
Italbolt Biatorbágy - Külső képItalbolt Biatorbágy - Étel/italItalbolt Biatorbágy - BelsőItalbolt Biatorbágy - EgyébItalbolt Biatorbágy - Külső képItalbolt Biatorbágy - Külső kép

Italbolt további értékelései

2018.11.24gyerekekkel
A biatorbágyi Italboltban már jártunk évekkel ezelőtt, egyszerű kocsma volt akkor is, azóta sem változott. Az italkínálat kommersz, a kiszolgálás kedves, a tisztaság éppenséggel hagy kívánnivalót maga után. Ezúttal is fröccsöt ittunk, száraz fehérborból, a két kisfröccs 230 ft volt, meg...
Hotel Abacus Herceghalom - Tavaszi wellness akció
Tavaszi wellness akció