Ülj le egy percre verset olvasni

Juhász Ferenc szobor BiatorbágyJuhász Ferenc szobor Biatorbágy a térképen

Érdekes 2023. februárban járt ittÉrtékelt: 2023. április 10.
Juhász Ferenc költő szobra a település központjában, a Faluház, illetve Művelődési Ház előtt található. A Művelődési Ház is Juhász Ferenc nevét viseli. A XX. század jeles hazai költője itt, Bián született 1928-ban, félig sváb, félig magyar családban. Költészete és élete is ellentmondásos volt, hullámhegyek és hullámvölgyek kísérték. Költészetében a neoavantgárd és posztmodern elemek is megjelentek, bár kezdetben a népies eszményekből indultak ki. Elég hosszú életet élt meg, 2015-ben hunyt el 87 évesen.
A szobor egy érdekes, nem szokványos kompozíció, a bal oldali székben állára könyökölve ül a jellegzetes nagy bajuszos költő, míg mellette a másik szék üres, akár le is lehet rá ülni. Böjte Horváth István a szobor alkotója, 2017-ben állították ki. A két szék között egy halom könyv tornyosul, nyilván a költő verseskötetei. Az egész mű egy kör alakú, fényes felszínű emelvényen nyugszik, amelyen a költő Állomások, pályaudvarok c. versének részlete olvasható.

Én is választottam tőle egy nekem tetsző idézete:

"Férfikor jön ifjúságra,
életed gyümölcsös ága,
az is elvirít.
Szirmát minden nap elejti,
táncát bármikép is lejti
évek rózsája a szélben, az is elvirít."
Juhász Ferenc szobor Biatorbágy - EgyébJuhász Ferenc szobor Biatorbágy - EgyébJuhász Ferenc szobor Biatorbágy - EgyébJuhász Ferenc szobor Biatorbágy - EgyébJuhász Ferenc szobor Biatorbágy - EgyébJuhász Ferenc szobor Biatorbágy - EgyébJuhász Ferenc szobor Biatorbágy - Egyéb
Hotel Abacus Herceghalom - Tavaszi wellness akció
Tavaszi wellness akció