Mindig is láttuk

Magyar nemzeti Himnusz Szobor BudakesziMagyar nemzeti Himnusz Szobor Budakeszi a térképen

Érdekes 2022. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. március 23.
Ha a hegy felé megyünk ki Budakeszire, azaz a Budakeszi úton Budapestről, akkor rögtön a település határa után látható balra, a gépkocsik, benne én is, évekig csak elmegyünk mellette. A közvéleményt megosztóra sikerült elkészültekor, most megnéztem közelebbről, mi is igaz ebből, vagyis, melyik véleménnyel vagyok... Ilyen vers-szobor, azt hiszem, keletkezett már korábban is... nos, az én - buta járókelő - értelmezésem szerint a helyiek ideíratták a himnuszunk sorait, Talán akkor még nem tudta a magvas nemzeti elképzelő vagy művész, hogy khmm... Kölcsey Ferenc más orientációjú volt, szóval, a szobor elkészült, és valami fura fazon kitárulandó szárnyaira lett soronként felírva, bevésve. Van itt aztán minden, ősmagyar rovásírás, meg a centrális alak, mintha csak egy Isten lenne, vagy maga az Isten, aki nyilvánvalóan magyar, van az a szükséges háromszög a feje körül, ami azzá teszi, de ha közelebbről megvizsgálod az arcát, egy tipikus előember-arc, ami ugyebár nem mond ellent a Bibliának, hogy Isten a saját képére teremtette az előembert. Elég barlangi habitus. Meg az a szakáll... meg kicsit raszta a haj a is. Bizonyára ilyen volt a hümmm.. teremtés Istene, magyarok istene, vagy mi a szösz... szóval, itt áll, és éppen megáldja a magyart, a vers szerint.
Magyar nemzeti Himnusz Szobor Budakeszi - Külső képMagyar nemzeti Himnusz Szobor Budakeszi - Külső képMagyar nemzeti Himnusz Szobor Budakeszi - Külső kép

Magyar nemzeti Himnusz Szobor további értékelései

2023.10.01barátokkal
Jól látható, mégis kevésbé vesszük észre pár méterről. Jól kivitelezett, este szépen megvilágítva. Nem hivalkodó.
The Hotel Unforgettable - Hotel Tiliana by Homoky Hotels Budapest - Karácsony
Karácsony