Hamburger jelszóra

Marika Néni Kávézója BudapestMarika Néni Kávézója Budapest a térképen

2015. szeptemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2016. szeptember 9.
Szuper kis hely, na. :)

Többször jártam Marika néni kávézójában és mindig kellemes emlékként maradt meg bennem a dolog. :)
Az étterem jellegzetessége a családias hangulat, így csak az térjen be oda, akinek ez bejön. A pultnál Marika néni dolgozik és aktuális segítője (hol egy másik néni, hol egy fiatal srác...), kedvesen fogad, amikor belépünk. Jó ide megérkezni, olyan, mintha valami távoli rokonhoz jönnénk.

Átlagosan 10 percet kell várni egy hambira, addig van idő körülnézni: a berendezés is otthonos, bölcsességek a falon, aranyos étkészlet... Mire megkapjuk a hamburgert, meg is éhezünk. A monumentális művet látva tágra nyílnak a szemek a közelünkben (aki esetleg nem ismeri a jelszót, az nem tudhatja, hogy a diákok kedvezményesen kapnak egy orbitális hambit, ha a megfelelő szavakat mondják), mi pedig nekilátunk.

A legelső alkalommal csodaszámba ment a Marika néni-féle hambi, annyira el voltunk tőle alélva, mára viszonylag visszaesett a színvonala a dolognak. Finom, de nem tökéletes: nem mindig melegszik át minden a hambiban, néha kevesebb féle husi van benne, mint megszoktuk előtte... de ezektől eltekintve még mindig szeretünk visszajárni hozzá.

Az adagok óriásiak (én a hamburger felét sem tudom megenni, akkora), és finom, ez pedig a lényeg. Nem tökéletes, de érezni, hogy gondos kezek csinálták. Marika néni pedig ugyan kicsit feledékeny néha, de ettől még kedves és szívesen fogad mindenkit, aki betér hozzá.

Próbáld ki! :)
Hangulat:Kiváló
Ár / érték arány:Kiváló

Marika Néni Kávézója további értékelései

2013.05.15családjával
Húgommal mentünk hamburgerezni Marika nénihez, mert már többször is hallottuk jó hírét. Kicsit pici a helyiség, talán egy-két kinti asztalt elbírna a hely jó idő esetén, de ez tényleg az egyetlen hibája. A hamburgerek alaposan meg vannak tömve anyaggal, a 4-es méretű puffancs már akkora, mint egy...
Hotel Panoráma Balatongyörök - Bomba tavasz
Bomba tavasz