Helyi erők a pékségben

Hazai Pékség Kft. Mintaboltja CeglédHazai Pékség Kft. Mintaboltja Cegléd a térképen

Kiváló 2018. novemberben, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2019. október 22.
A vasútállomásról gyalogosan tartottam a belváros felé. A kis ligetes téren érdekes stílusú, mondhatjuk eklektikus pavilonsort emeltek, amelyekben kocsma, pizzéria, kisbolt, butik is helyet kapott, illetve a szélső, bal sarkon lévő pavilonban a Hazai Pékség ceglédi egysége. Ha jól tudom, a sütöde eredendően ceglédi székhelyű, bár az országban több helyre is szállítanak, többek között a szomszédos településre, Albertirsára és Budapestre is.
(Amikor legutóbb munkaügyben jártunk Cegléden, akkor is vettünk itt kiflit, amolyan nosztalgia kifli fazonút, de akkor a dokumentálás elmaradt).
A hagyományos kenyerek mellett klasszikus édes és sós péksüteményeket készítenek, a közönség-kedvenc a kakaós csiga, ami az átlagosnál egy kicsit nagyobb, ropogós, jól átsült tésztájú és nagyon kakaós.
Sajtos és sós perec, többféle töltelékes croissant, fonott kalács, túrós batyu, lekváros háromszög, muffin (csokis-narancsos, illetve karamellás-almás), szalagos fánk, kimért pogácsa is kapható. A rétesek közül a meggyeset kóstoltam (240 Ft), elvileg túrós, mákos és almás is szokott készülni.
A kenyerek terén specialitásuk a Biblia kenyér, kerek, búzából, tönkölyből, teljes kiőrlésű árpából és búzamalátából készül, kovásszal, kölessel és köménnyel ízesítik, tetején mákszórással.
Nagyon kedves kiszolgálás.
Elvitelre lehet vásárolni, helyben nincsenek ülőhelyek.
Ár / érték arány:Kiváló
Hazai Pékség Kft. Mintaboltja Cegléd - BelsőHazai Pékség Kft. Mintaboltja Cegléd - Külső képHazai Pékség Kft. Mintaboltja Cegléd - Külső képHazai Pékség Kft. Mintaboltja Cegléd - Külső kép
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár
Hotel Aquarell Cegléd