Sajátos képződmény

Kálvária & Szentsír kápolna CelldömölkKálvária & Szentsír kápolna Celldömölk a térképen

Érdekes 2023. augusztusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. augusztus 28.
Celldömölk ugyebár a magyar Mariazell. Leginkább attól vált azzá, hogy egy szerzetes lemásolta a mariazelli szobrot egy képen és idehozta. Így aztán híres magyar kegyhellyé vált egycsapásra. Van szép nagy templom, abban van a másolat (vagy annak a másolata) és a szép nagy templom mögött van egy ilyen Szent sír és Golgota egyveleg. Érdekes képződmény, jobb képet is megérdemelt volna tőlem. De hát az ilyen helyek be vannak zárva. Egy önkormányzati dolgozó hölgy azt javasolta, hogy menjek el a kolostorba aztán valaki vagy kinyitja ezt nekem vagy nem. Így hát odamentem, megpróbáltam, mi lehet ez, és kinyitottam a kis rácsos kaput. Simán kinyílt. Aztán az oldallépcsőt takaró kapuról is kiderült, hogy nincs zárva, hát felmentem. Olyan, mint egy szabadtéri színpad. Viszonylag kis termetű Krisztus függ középen, szerintem nem a többi bábuval együtt készült. A két lator teljesen más stílus kétoldalon, a hosszúnadrágos (!!) mintha a naiv művészet terméke lenne, a szemben lévő falon a rövidgatyás, nagybakancsos egy másik csapat tagja lehet. Jézus keresztje alatt két barokk figura, egy nő és férfi, leginkább táncosoknak tűnnek, de ez a barokk szobrokkal sokszor előfordul. Ha Mária Magdolna az, akkor érzésem szerint flamencot jár. A művészet mindig annyit jelent, amennyit a néző lát belőle.
Kálvária & Szentsír kápolna Celldömölk - Külső képKálvária & Szentsír kápolna Celldömölk - EgyébKálvária & Szentsír kápolna Celldömölk - EgyébKálvária & Szentsír kápolna Celldömölk - EgyébKálvária & Szentsír kápolna Celldömölk - EgyébKálvária & Szentsír kápolna Celldömölk - EgyébKálvária & Szentsír kápolna Celldömölk - EgyébKálvária & Szentsír kápolna Celldömölk - Külső képKálvária & Szentsír kápolna Celldömölk - EgyébKálvária & Szentsír kápolna Celldömölk - Egyéb
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk - Napi ár félpanzióval
Napi ár félpanzióval