A kis magyar Máriacell (Mariazell)

Celldömölki Nagyboldogasszony templom CelldömölkCelldömölki Nagyboldogasszony templom Celldömölk a térképen

Érdekes 2023. augusztusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. augusztus 29.
Mint tudjuk, Celldömölk a kistestvére az ausztriai Mariazellnek, ami az egyik leghíresebb Mária-zarándokhely. Ennek a templomnak nagy az előtörténete, volt már itt kolostor erre meg arra, pusztulás és romlás is, amíg aztán Koptik Odó apát el nem érkezett ide és el nem hozta a mariazelli kegyszobor másolatát. Egy darabig máshol próbálta elhelyezni, de az nem ment, fatemplomot épített, de azt kinőtték, végül négy éves kemény szponzorvadászat eredményeként sikerült felhúzatni itt egy templomot, és abba elhelyezni a kegyszobrot. Tán nem is írnék róla, mert hisz nem jutottam be hozzá közelebb, viszont fizettem érte, tehát jogot nyertem, azaz vettem. Úgy fizettem, hogy van a bejáratnál egy automata, abba kell a 200 forintosokat bedobálni, mint egy parkolóórába, hogy ennek hatására felgyulladjon a szent fény az oltárnál és arannyal tündökölni kezdjen az oltárkép azaz a szobor közvetlen környezete. Így aztán plátói áhítatot produkáltam, szórtam be a pénzt, az oltár meg szórta a fényt, meg a megváltást, dicsőséget felém.
Celldömölki Nagyboldogasszony templom Celldömölk - Külső képCelldömölki Nagyboldogasszony templom Celldömölk - BelsőCelldömölki Nagyboldogasszony templom Celldömölk - BelsőCelldömölki Nagyboldogasszony templom Celldömölk - BelsőCelldömölki Nagyboldogasszony templom Celldömölk - BelsőCelldömölki Nagyboldogasszony templom Celldömölk - BelsőCelldömölki Nagyboldogasszony templom Celldömölk - EgyébCelldömölki Nagyboldogasszony templom Celldömölk - EgyébCelldömölki Nagyboldogasszony templom Celldömölk - Egyéb
Vulkán Wellness Hotel és Kemping Celldömölk - Napi ár félpanzióval
Napi ár félpanzióval