ZigZag: Fagyikehely esernyővel - Édenkert Presszó Csabrendek

Édenkert Presszó Csabrendek értékelése
1. helyezett a 3 csabrendeki étterem közül

Fagyikehely esernyővel

2018. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2018. július 15.
A falu magaslati pontján, a dombtetőn, a focipálya közelében található dupla teraszos, 2 szintes presszó az Édenkert. Évek óta működik, leginkább a helyi "erők" találkahelye, kortól és nemtől függetlenül.
Mi fagylaltozni mentünk a lányaimmal, melyet ők már az előző napon is leteszteltek. Én is jártam már itt évekkel ezelőtt, de akkor fényképezőgép nélkül.
Fagyiból 10 félét kínálnak, nem helyben főzik. Többfélét is kóstoltunk: Oreo keksz, citrom, málna, puncs, Raffaello, Velencei álom; én még a szilvára lettem volna kíváncsi, de 2 gombócnál többet képtelen vagyok megenni egyszerre. Ha tölcsérbe kérjük a fagyit, akkor 200 Ft egy gombóc, ha kehelybe, akkor díszítéssel együtt 220 Ft, ami eléggé verhetetlen ár, hiszen ezért az árért a lányok kaptak csokiöntetet, 2-2 db Rolettit, illetve csokis kekszet, valamint 1-1 csinos színes esernyőt is.
Az idősebb vendégek a hagyományos kocsmalátogatás végett keresik fel a helyet, kommersz alkoholos italok vannak barátságos árfekvésben. Soproni, Heineken, Aranyfácán, Steffl, Gösser üveges és dobozos sörök; a rövidek árai 360 Ft-tól kezdődnek (4 centes), a Jack Daniels a legdrágább, 800 Ft-ért. Egy deci bor 65 (fehér), illetve 80 (vörös) Ft-ba kerül, de nem derült ki, hogy milyen fajta.
Elborzasztás végett jelzem, hogy az itallapon "Hosszú Leo" és "Nagy Leo" névre keresztelt italok is szerepelnek, ezeket mi anno vadászként ismertük, vörösboros kóla 220/230 Ft-ért.
Egy eszpresszó 180 Ft-ba kerül, a cappuccino 220 Ft, ízre nem egy minőségi fajta, de teljesen iható, és igazán olcsó. Amúgy sosem hallottam róla még, Lucaffé névre hallgat. Egy Garda-tó parti olasz pörkölő terméke.
Üdítőben a Pepsi család italait árulják (Lipton jeges teák, Toma gyümölcslevek).
Étele közül hamburgert, gyros pitát és melegszendvicset kínálnak 500-600 Ft körüli árakon, ezzel főleg a fiatalabb korosztály igényeit elégítik ki.
Csocsóasztal és darts is van, mint szórakozási lehetőség. A tévében valami feledhető sorozat ment, ezen eléggé meglepődtünk, mert éppen a foci VB döntő meccs idején jártunk ott.
Nagyon kedves, gyermekbarát kiszolgálás. Békés, családias hangulat.

Ételek / Italok: Átlagos
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat:

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

8474 Csabrendek
Széchenyi tér 6/1.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2020. július 8.
Nem először járok itt, de nem is utoljára, abban biztos vagyok. Mostanában egyre jobban kedvelem a mexikói ételeket, bár továbbra sem a csípős ízek között mozgolódom, bár ennek a konyhának ez is egyik meghatározó eleme. Az autós forgalomtól elzárt Anker köz mindig árnyékos, hangulatos belvárosi...

2020. július 7.
Az immáron sok száz üzletből álló Lipóti Pékség ezen egysége a budai oldalon, a 11. kerületben, Újbuda-Központban, a Fehérvári úti piaccal szemben, közvetlenül a villamos megállónál található. A bejárat előtt van 3 kiülős asztalka, de a pénteki csúcsforgalomban ez nem tűnt jó ötletnek, túl...

2020. július 5.
Afféle "mindenes" evős-ivós hely Újlipótvárosban, pontosan a 15-115-ös buszok megállójában. A nyitva tartás kissé hektikus, még pontosan nem tudtam kiismerni őket. Árusítanak elvitelre Fornetti péksüteményeket, amelyek jól ismert jellemzője a mérsékelt árfekvés, középszerű, nem átütő ízhatás,...