II. világháborús emlékmű Csákberény

II. világháborús emlékmű Csákberény
II. világháborús emlékmű CsákberényII. világháborús emlékmű Csákberény
II. világháborús emlékmű CsákberényII. világháborús emlékmű Csákberény

II. világháborús emlékmű Csákberény bemutatkozása

Máhr Ferenc alkotását 2015. március 14-én állították fel az itt nyugvó katonai hősök emlékére. Az alkotás közadakozásból, adományokból készült el. A szobor egy lepellel letakart fejfát és egy rohamsisakot ábrázol.

Károlyi Kastély Hotel & Restaurant Fehérvárcsurgó - Pünkösd
Károlyi Kastély Hotel & Restaurant Fehérvárcsurgó
Aura Hotel Balatonfüred - Last minute ajánlat
Last minute ajánlat
Aura Hotel Balatonfüred

II. világháborús emlékmű Csákberény vélemények

2082
Érdekes 2023. június 26.egyedül járt itt
Úgy alakult, hogy a két világháborús emlékmű, a szovjet meg a magyar csak néhány száz méterre van egymástól a csákberényi dombokon. A szovjet emlékkő kapcsán kicsit részletesebben kifejtettem már az itteni eseményekhez fűződő véleményemet, és itt vannak a magyar fiúk mementói is, 1945, márciusában mintegy 1800 katona halt itt erőszakos halált az ellenséges tűzben.
II. világháborús emlékmű Csákberény - EgyébII. világháborús emlékmű Csákberény - EgyébII. világháborús emlékmű Csákberény - Külső képII. világháborús emlékmű Csákberény - Külső képII. világháborús emlékmű Csákberény - Külső képII. világháborús emlékmű Csákberény - EgyébII. világháborús emlékmű Csákberény - Külső képII. világháborús emlékmű Csákberény - Egyéb