Ha Balaton: Csopak! De lángost ne!

Csopak Strand CsopakCsopak Strand Csopak a térképen

Érdekes 2016. júniusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2016. július 4.
Azért szeretjük ezt a strandot, mert nagyon igényes és viszonylag kezelhető az embertömeg. Tisztaság mindenhol, szép fű, igényes játszótér, a víz minősége is kiváló. A beléptetés (holott tavaly készültek az elektronikus beléptető kapuk) kissé nehézkes. Mi az utolsó (nyugat felé) bejáratot használjuk. Valahogy a pénztáros hölgy jobban ráér, mint a napon sorban állók. Dehát a strand teljesen rendben van amúgy.
Ami még javulásra várhat az a koszt. Az előbb említett bejáratnál idén nyílt (a tavalyit felújították) egy új étterem. Még a helyi ingyenes újság is ír róla egy nem túl izgalmas cikket. Na vettünk is itt egy lángost, amely nem sikerült túl jól: legalább 15 percet kellett várni rá, de mégsem sikerült jól átsütni. Amíg vártuk a szakácsnéni és valaki a háttérben jót veszekedett, még egy vödröt is láttunk a levegőbe emelkedni, majd erőteljesen becsapódni. És ilyet még nem láttam: a sima lángosra ha kérsz fokhagymát az plusz 50 Ft! Egy sajtos-tejfölös így fokhagymával 700 Ft! Mindenhol máshol ki van téve a fokhagyma és azzal jól meglocsolható a tészta, de itt mégsem bántam végül, mivel a lángos nem került elfogyasztásra. Teljesen átázva az olajtól a nyers tészta (valószínűleg az olaj hőmérséklete nem volt megfelelő, előttünk kapcsolták be és már repült is bele a tészta), na és a sajtnak hazudott valami rémes krémes készítmény. Azóta nem kívánjuk a lángost, de nem is baj, mert csak hízlal és egészségtelen.
Szóval a strand kiváló, az újonnan nyílt étteremnek pedig jó gatyafelkötést kívánok, mert rajtunk kívül más nem vásárolt náluk.

Csopak Strand további értékelései

2023.08.26a párjával
Augusztus huszadikán megpróbáltunk strandolni Csopakon. A strand nagyon szép. Sok szolgáltatás. jó part. Csak az időpont volt rossz. Nem lehett lépni, ammyi volt az ember. Ilyenkor , mint a jobb helyeken., ki kellene tenni a teltház táblát.
2022.07.10családjával
Csodás, pihentető napokat töltöttünk Csopakon férjemmel és 6 éves kisfiammal. Legnagyobb élmény a strand volt, tiszta, zöld, családias, biztonságos és gyönyörű.Ajánlom mindenkinek.
2021.06.24a párjával
Nagyszerű kis strand, minden elképzelhetővel felszerelve. Ami nekünk fontos volt, az értékmegőrző, mert pl. a kocsikulcsot nem hagytuk volna szabadon. Átöltözéshez kabin, itt kulturáltan tárolhattuk ruháinkat. Ez az épület emeletén van, alatta mosdók, öltözők vannak. Baba-mama szoba is van, a...
Hunguest Hotel Pelion Tapolca - Pelion tavaszi hétköznapi akció
Pelion tavaszi hétköznapi akció