Jó kis kézműves söröző Egerben

Öntöde EgerÖntöde Eger a térképen

2015. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2015. október 15.
A kézműves sörök forradalma elérte Egert is. A város szívében a Dobó tértől pár perc járásnyira az Érsek utcában nyitotta meg kapuit az Öntöde nevű hely, ahol hangulatos környezetben megannyi kézműves sör közül választhat a betérő vendég.
Nem volt szerencsém, vagy ki tudja, lehet, hogy éppenséggel szerencsém volt, mert az a sör, amiből megittam volna volán mellett is egy pohárra, tételesen az Azacca single hop IPA elfogyott s csak valami gyümölcsös volt csapon, ami nem csábított különösebben.
A pultos fiú ajánlott mindenféle egyéb sört, de engem az érdekelt volna, amit még nem kóstoltam, akadt is ilyen a dekorációképpen kitett üres palackok között, de a valóságban sajnos teli palakkal nem szolgáltak.
Úgyhogy akkor az ár/érték arányt néztem és vettem egy „Szeplőtelen” nevű sört a Kapucinus főzdétől, amit még aznap este meg is ittam hazaérve, sajnos meg volt már romolva. Nem teljesen, de eléggé ahhoz, hogy az élvezhetőség határára kerüljön az egyébként jó sör. Van ez így, még a Pincekulcsban is vettem romlott sört, pedig az tényleg egy megbízható hely.
Az eset nem vette el a kedvemet az Öntödétől, amire Demeter Csaba borász barátom hívta fel a figyelmem, ha arra járok, biztos benézek még s ha épp nem leszek volánnál, akkor majd iszom is valamit, mert a választék azért szép, Róth Zoltántól a Legendáig megannyi remek kézműves sörfőzőnek a termékeit meg lehet kapni elviselhető áron. A négy szívecske az ételrovatban a sörválasztékot jutalmazza.
Öntöde Eger - BelsőÖntöde Eger - BelsőÖntöde Eger - Étlap/itallapÖntöde Eger - Külső kép
Agria Vintage Apartman Eger - Egri kikapcsolódás
Egri kikapcsolódás
Agria Vintage Apartman Eger
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - A Mátra felfedezése a legjobb áron
A Mátra felfedezése a legjobb áron
2026.04.12-ig
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza