DEndre étterem értékelései

2007

Lájkold vagy oszd meg DEndre értékeléseit!

Olvasd el DEndre étterem értékeléseit!

DEndre értékelései

Egyedi, csodás hely -

Miklóscsabi Pincéje Mór

2018. augusztusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2018. augusztus 16.
Lassan tíz éve, hogy visszajárunk Miklós Csabihoz borozni, szinte hihetetlen, hogy nem írtam még értékelést a pincéjéről. Ha létezik csillagos ötös hely, akkor ez az, itt minden a helyén van. Leginkább a tulajdonos szíve. Csabi kedves, közvetlen, jó humorú, igényes, kiváló vendéglátó. Borai a jótól a nagyon jóig terjedő skálán mozognak.
Átlagos csavaros fagyi -

Baross utcai Fagyizó Létavértes

Értékelt: 2018. augusztus 15.
Létavértes ötödik fagylaltot mérő helyét látogattam meg utolsónak. A Diabli pékség mellett van és ahogy néztem csak csavaros fagyit adnak itt. A csoki vaníliát kértem, így aztán megadhatom neki, a 3 pontot, ki tudja, talán a Szél café produkciója is meglett volna három pont, ha nem bodzafagyit kérek. A csoki vaniliát kétségkívül nehéz elrontani 200 forintért jó nagy adagot adnak.
Átlagos albán pékség -

Dialbi Pékség Létavértes

Értékelt: 2018. augusztus 15.
A Diabli pékség egyike az albán pékségeknek, ezúttal alighanem abszolút autentikusan albán, a kiszolgálónak akcentusa is van. Kértem egy mákospitét, melynek a tölteléke kifejezetten kellemes volt, nem bánnám, ha ez lenne a mákos piték átlagának tölteléke, rétesben is elfogadnám, viszont a „tészta”/mák arány elbillent az előbbi javára rendesen.
Jobbacska mangófagyi -

Árpád téri Fagyizó Létavértes

Értékelt: 2018. augusztus 15.
A buszállomástól nem messze működik a városka talán legfrekventáltabb fagyizója. Itt egy mangó-fagyit kértem, itt is 200 ft volt a gombóc. A választék nem túl széles, a fagylaltok jó-közepesek, legalábbis a mangóból kiindulva. 4 pontot azért megadok rá. Jómagam e fagyit tartom az egyik legjobb tesztfagyinak, azon túl persze, hogy az íze is jó alapeesetben.
Értékelt: 2018. augusztus 15.
Helyben lakó barátaim is a Stefánia cukrászdán meg a Szél kávézón kívül három fagyizót tartanak számon, amiből kettőt tartanak jelentősnek. Abban megegyeztünk, hogy a csavarosak nem az igaziak. A megmaradt kettő közül ez a komolyabb. Jómagam egy epres sajttorta-fagyit kértem, nem volt rossz, az eperben némi aromát véltem felfedezni, de azért a 4 pontot megérdemli, főleg, ha tekintetbe vesszük, hogy 200 ftért másutt egészen silány termékeket kapunk.
Egy szem kocsma - én legalábbis csak ezt leltem ebben a városban -

Korona Presszó Létavértes

Értékelt: 2018. augusztus 15.
A Korona presszó Létavértes alighanem egyetlen megmaradt kocsmája. Keresztül-kasul bejárva a települést, négy bezárt kocsmát számoltam meg. Hogy mi lehet az oka ennek, nem tudom, az aligha, hogy az emberek már nem isznak. A Korona presszó sem volt tele az is igaz, hogy 13. óra 48 perckor nem is lett volna miért tele legyen.
Élvezhető döner nagyon olcsón -

Döner Büfé Létavértes

Értékelt: 2018. augusztus 15.
A Döner büfé a létavértesi autóbuszállomás épületében működik. Kértem egy tortillába csomagolt dürümöt meg egy szénsavmentes ásványvizet. A kebab/gyros/döner/dürüm (ki tudja, mi a különbség, én nem) alapvetően átlagos volt, de az, hogy egy tisztességes kontaktgrillben hosszan rápirítottak, nagyon jót tett neki. Ettől még nem indokolt a konyhára a 4 pont, de pár tizedes a 3 után igen.
Átlagos pékségben gyenge, de legalább olcsó pogácsák -

Pékház Létavértes

Értékelt: 2018. augusztus 15.
A Pékházban az a két pogácsa, amit kértem – egyik tepertős, másik sajtos – fojtós volt, élvezhetetlen és nem is kifejezetten friss. Lehet, hogy ha kenyeret kértem volna vagy csigát, az jobb lett volna, de ezek a fűrészporszerű pogácsák bizony kiábrándítóak voltak. Az árak egyébként követik az alacsony minőséget, a két pogácsa együtt volt 125 forint.
Be lehet ide térni, de inkább ne bodzafagyit kérjünk -

Szél Café Nyaloda & Faloda Létavértes

Értékelt: 2018. augusztus 15.
A Szél nyaloda és faloda egyike azon kevés egységnek, melyek a gasztronómialag nem kiemelkedő városkában a Google-mapsen is rajta vannak. Jómagam egy csavaros bodzafagyit kértem, nem estem tőle hanyatt. (200 ft volt, mint ahogy itt mindenütt ennyi a fagyi, legfeljebb a mennyiség különbözik.
Korrekt fősodratú cukrászda -

Stefánia Cukrászda Létavértes

Értékelt: 2018. augusztus 15.
A Stefánia cukrászda Létavértes talán legszínvonalasabb egysége. Fősodratú cukrászda a megszokott sütikkel, fagyikkal és árszínvonallal. De szép tiszta, rendezett. Kértem egy kókusztekercset csomagolva, egy gombóc fagyit és 10 dkg ropogtatnivaló sós aprósüteményt (ami egyébként jó szolgálatot tett amikor elálmosodtam Kisjenő táján).
201 oldalon / 2007 találat