Palota vagy vár?

Esztergomi vár EsztergomEsztergomi vár Esztergom a térképen

Érdekes 2022. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. július 27.
Ugyanaz az építmény "Esztergomi vár" néven is, meg "Királyi palota" néven is szerepel a lapon, ugyanazon a postai címen. A várat értékelte 30 fantom, és így a 14. helyezett lett, a palotát 26 noname, és így ő az első a ranglistán... na, én akkor a várat támogatom meg, úgy döntöttem, inkább az legyen. Szóval, kívülről az van ráírva a valóságban, hogy "Királyi vár, Royal Castle". A hatalmas Bazilika árnyékában él, az én szemszögemből is, meg talán máséból is, mert a bazilikába mindenki jár, a várba meg talán kevesebben. Ezt saját magamon is tapasztaltam, még ha vendéget vittem Esztergomba, akkor is inkább a Bazilika volt a célpont. De miért? Mert a vár jelentőségében egy kicsit eltörpül mellette. Igaz, szépen rendbehozottnak tűnik, de kit érdekel annyira egy rendbehozott vár? Az már nem az igazi. A romos még talán az volt. Szóval, most turistásabb lett, van szép pénztár, különféle jegyeket lehet venni, és előre kijelölt útvonalon lehet haladni. Fényképezni szabad, de a kápolnában nem. Ott áll ember, és erre vigyáz. Egyébként meg van panoráma, át lehet nézni a túlpartra, milyen most Szlovákia, vannak kardok, zászlók, címerek, és meg lehet közelről pislantani a korona másolatát is. Ajánlott várséta, ha már amúgy is ott jár az ember, a várat is érdemes megnézni.
Esztergomi vár Esztergom - BelsőEsztergomi vár Esztergom - BelsőEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - EgyébEsztergomi vár Esztergom - EgyébEsztergomi vár Esztergom - EgyébEsztergomi vár Esztergom - BelsőEsztergomi vár Esztergom - EgyébEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - BelsőEsztergomi vár Esztergom - BelsőEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - Külső képEsztergomi vár Esztergom - EgyébEsztergomi vár Esztergom - BelsőEsztergomi vár Esztergom - BelsőEsztergomi vár Esztergom - BelsőEsztergomi vár Esztergom - EgyébEsztergomi vár Esztergom - BelsőEsztergomi vár Esztergom - BelsőEsztergomi vár Esztergom - Belső
Bazilika alatti Panzió Esztergom - Esztergomi romantika félpanzióval a csillagok alatt
Esztergomi romantika félpanzióval a csillagok alatt
Bazilika alatti Panzió Esztergom