A falu fő temploma

Sarlós Boldogasszony-templom EtyekSarlós Boldogasszony-templom Etyek a térképen

Érdekes 2022. augusztusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2022. augusztus 14.
A kis sváb település katolikus temploma a főút mellett közvetlenül egy kis dombon található, a község központi részében. A templomdombot mesterségesen töltötték fel, a templom 1814-16 között épült fel, ugyanis a több hullámban betelepített svábok jelentősen megemelték a korábbi csekély létszámú lakosságot. Érdekesség, hogy az építkezés nagyrészt lakossági adományokból valósult meg. A késő barokk stílusú egy középtornyos templom belső falait freskók, oltárképek díszítik. A helyi szőlősgazdákra gondolva megjelenik a képek között Szent Orbán is, akit a szőlő, a szőlőművelők, kádárok, kocsmárosok védőszentjeként tisztelnek.
Jelenleg a lakosság kb. 80%-a katolikus vallású. Meglepődtem, de meg is örültem, hogy nyitva találtam a templomot, talán esküvőre készülődtek. Hazánkban több Sarlós Boldogasszonynak szentelt/ajánlott templom is található, július 2-án tartják az egyházi ünnepét (Magyarországon), ami a búza aratás kezdetének dátuma. Az ünnep liturgikus neve: Szűz Mária vizitációja Erzsébetnél (a tipikus ábrázolásokon mindkét asszony gyermeket vár).
Sarlós Boldogasszony-templom Etyek - EgyébSarlós Boldogasszony-templom Etyek - EgyébSarlós Boldogasszony-templom Etyek - EgyébSarlós Boldogasszony-templom Etyek - EgyébSarlós Boldogasszony-templom Etyek - EgyébSarlós Boldogasszony-templom Etyek - EgyébSarlós Boldogasszony-templom Etyek - EgyébSarlós Boldogasszony-templom Etyek - EgyébSarlós Boldogasszony-templom Etyek - Egyéb
Hotel Abacus Herceghalom - Napi árak
2025.04.01-ig