ZigZag: Moziműsor után kutatok - Harang Söröző Gyomaendrőd

Harang Söröző Gyomaendrőd értékelése
4. helyezett a 18 gyomaendrődi étterem közül

Moziműsor után kutatok

2020. júliusban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2020. október 16.
Az Erzsébet-ligetben jártunk, utána kerestünk egy fagyizót és kávézót a városban, ahol egyáltalán nem voltunk ismerősek. A főút mellett közvetlenül pillantottuk meg ezt a presszót, az épület előtt le is tudtunk parkolni.
A fagyit kint árulta egy fiatal lány a bejárat előtt a fagyispultból. Nem helyben készült fagyi, hanem késztermék, Carte D'Or. Mi szeretjük, a maga nemében szerintem elég jó fagyikat készítenek és jók az ízeik is.
Spagnola meggyet választottam, amelyben igazi meggy darabok is vannak és szép élénk a színe. Az adag viszont kicsi volt, nem teljes gömb, hanem le volt húzva a kanállal. Igaz, csupán 200 Ft-ba került egy gombóc. A lányaim is ettek fagyit, és nekik rendes méretű gombócot adott a pultos lány. Minion banános-vattacukor ízt, fahéjat, málnát és csokit választottak. Algida jégkrémek közül vettünk egy Calippot.
A fagylaltok beszerzése után léptünk be a söröző épületébe, meglepett, hogy milyen tágas volt. Kiderült, hogy moziként is használják a helyet. Láttuk is a moziműsort a falon. De a dekorációban is megjelentek a filmes elemek, régi moziműsor bekeretezve (Vörös Csillag és Bródy mozik), filmsztárok képei: Chaplin, Marilyn Monroe, western hősök, fekete-fehér fotók. Az emeleten kényelmes fotelek, díványok találhatóak, a földszint inkább kávéházi hangulatú, nem lepattant krimós, hanem egészen igényes, kellemes.
Az italkínálat átlag feletti, már úgy értem, hogy nem full kommersz, mint amire esetlegesen számítani lehetett, szóval mondhatjuk, hogy várakozáson felüli volt, mindez barátságos árfekvésben. Talán a legdrágább ital a 15 éves Glenlivet whiskey volt 1500 Ft-ért (5 cl). A TV-ben a VH1 zenecsatorna klipjei mentek.
Van egy hátsó kerthelyiség az asztalon, kiülős padokkal.
Vettünk bent egy üveges Krusovice sört, 2 Colát, kávét.
A kávé Eurocafé márkájú volt, ez számomra teljesen ismeretlen, amúgy átlagos, jónak éppen nem mondanám.
Van egy biliárdasztal is a vendégkör további szórakozására.

Ételek / Italok: Átlagos
Kiszolgálás:
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

5500 Gyomaendrôd
Szabadság tér 5.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2020. október 26.
Forgalmas útszakaszon, a Bazilika és a Városház közötti főút mentén található a Szamos-hálózat esztergomi egysége. Cukrászda, kávézó és fagyizó is egyidejűleg. Régi, patinás polgári épület, a beltér is megérdemel egy pillantást, tradicionális, kissé régies kávéházi berendezés, elég sok asztallal,...

2020. október 25.
Az egyik legjobb kávézó Budapesten, legalábbis nekem nagyon tetszett. Specialty, azaz újhullámos kávét főznek, 2018-ban nyitottak meg a Fő utcában, a Lánchíd budai hídfő közelében. Reggel már a standard munkakezdés előtt, fél 8-kor nyitnak, viszont délután 4-kor már zárnak is. La Marzocco...

2020. október 25.
Mivel a hotelben szálltunk meg, így ittlétünk alatt a szálloda éttermében étkeztünk, leginkább praktikus okok miatt, nem azért mert annyira jónak találtuk. A reggeli átlagos svédasztalos kínálat, egyáltalán nem közelíti meg a 4 csillagos szintet (van egy jó pár összehasonlítási alapom...