Tragikus bemutatótér

Magyar Tragédia 1944. kiállítóhely HódmezővásárhelyMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely a térképen

Kihagyhatatlan 2024. februárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. február 20.
Hódmezővásárhelyen van a zsinagóga, amit külön említettünk, és a zsinagóga mögött egy külön, más jellegű terület a Magyar Tragédia kiállítás. Ha jól értettem, két külön fennhatóság alatt van a dolog, külön szorgalmas lobbizás eredménye, hogy annak ellenére, hogy hivatalosan be vannak zárva, mégis megtekinthettem őket. Tehát a zsinagógából átsétáltunk ide az én nagyon kedves vezetőmmel. Ez a hely fizikailag a volt zsidó iskola, ami most nem nagyon emlékeztet iskolára, de eléggé igényesen átalakították. És persze, ha már iskolajellegű az épület, főként gyerekek tragikus sorsa bontakozik ki a falakon. Egyszerűen borzasztó ezeket a gyerekarcokat látni fényképen, olvasni a neveiket, nézni a kor hagyományos játékait szétdobálva. Páncélozd be a szívedet, ha eljössz ide. Márpedig miért ne jönnél? Ezt nem szabad elfelejtenünk nekünk sem, soha!
Magyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - Külső képMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - Külső képMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - Külső képMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - EgyébMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - BelsőMagyar Tragédia 1944. kiállítóhely Hódmezővásárhely - Egyéb
Hotel Ginkgo Hódmezővásárhely - Napi árak reggelis ellátással
2024.12.31-ig