Kortalan huszár

I. világháborús emlékmű HódmezővásárhelyI. világháborús emlékmű Hódmezővásárhely a térképen

Érdekes 2024. februárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2024. február 28.
A szobor leírásából az derül ki, hogy ez egy tipikus, hamisítatlan első világháborús huszár, és ezen úgy elmerengtem, mert simán el lehetett volna adni ezt nekem 1848-as huszárnak is, ezek szerint habitusában nem sokat fejlődött a huszárság 60-70 év alatt. Hogy ez a fegyverzet, hadviselési forma mennyire volt hatékony az emlékmű talapzatán kétoldalt domborműveken látható modernebb fegyverekkel szemben, hát az inkább megható, szánalmas, mint hősies. Egyébként nagyon jó huszárszobor, részletes, nagyon jól fényképezhető, nekem ugyan nem sikerült, rossz napszakokban jártam ott, de hálás lennék az utókornak, ha ennél jobb képeket csinálna róla. Hozzákapcsolhatnánk az emlékműhöz az előtte lefektetett hosszú listát, fémből készült és rozsdás benyomást kelt, ez az első világháború kevésbé dicsőséges és hősies része, ezek az áldozatok nevei. Mi meg, "hálás" utódok, a neveiken sétálunk. Mennyi értelmetlen halál! Mennyi gyász!
I. világháborús emlékmű Hódmezővásárhely - Külső képI. világháborús emlékmű Hódmezővásárhely - EgyébI. világháborús emlékmű Hódmezővásárhely - EgyébI. világháborús emlékmű Hódmezővásárhely - EgyébI. világháborús emlékmű Hódmezővásárhely - EgyébI. világháborús emlékmű Hódmezővásárhely - EgyébI. világháborús emlékmű Hódmezővásárhely - Egyéb
Hotel Ginkgo Hódmezővásárhely - Napi árak reggelis ellátással
2024.12.31-ig