ZigZag: Hollókői sajtok - Gazduram Sajtboltja Hollókő

Gazduram Sajtboltja Hollókő értékelése
3. helyezett a 10 hollókői étterem közül

Hollókői sajtok

2019. áprilisban, családjával (gyerekekkel) járt itt
Értékelt: 2019. november 3.
Hollókő, a Nógrád megyei palóc falu 1987 óta az UNESCO Világörökség helyszíne. Nagyon tetszett, hogy a falu régi, hagyományos összképének kialakításakor nemcsak arra ügyeltek, hogy a házak, a templom, az utcák az eredeti korhű módon maradjanak fenn, de a vendéglátó egységek tematikája és kialakítása is illeszkedik ebbe a szemléletmódba.
Gazduramék a fő csapásirányt jelentő Kossuth utcában találhatóak, a templom közelében, természetesen egy szépen felújított, fehérre meszelt falú tornácos palóc házban, amely előtt lila orgonabokor virágzott. Horváth László és Gyöngyi sajtkészítő manufaktúrája a Cserhát lankáin legeltetett tehén és kecske tejéből készíti a sajtokat. Füstölt, érlelt és fűszeres, ízesített sajtokat is gyártanak. lágy, félkemény, kemény sajtok is akadnak. Sajtjaik között több díjnyertes termék is megtalálható.
Legfinomabb sajtok, a teljesség igénye nélkül: kecske gomolya - a sima mellett, kakukkfüves. lilahagymás, medvehagymás, paprikás és fokhagymás is van; parenyica - chilis is van, a zsályás félkemény sajt is különleges. Krémsajt, brie/kéksajt, mozzarella is van a pultban. Árban 3200-5000 Ft/kg körül jellemzően, tehát árban is teljesen korrekt szerintem. A helyi specialitás az illatos hollókői csemegesajt (7000 Ft/kg). A sajtokon kívül házi kefirt és ivójoghurtot is készítenek, palackozva vásárolható meg, ezek közül a levendulás joghurt különleges és egyedi ötlet.
Vásárlás előtt lehet kóstolni.

Ételek / Italok: Kiváló
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat:

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

3176 Hollókô
Kossuth u. 85.

2020. szeptember 25.
A hollókői ófalu közepén csöppentünk bele ebbe az aranyos boltba. Kedves kiszolgálás, finom sajtok és isteni fenyőrügy szörp várt, amiből kétszer is kértünk. Sajnos sajtot nem mertünk hazavinni, mert ahhoz nagyon meleg volt, de sajtkóstolót kértünk. Beültünk az autentikusan berendezett régies...