Ez a vargás

Templomkerti szentháromság-oszlop JászalsószentgyörgyTemplomkerti szentháromság-oszlop Jászalsószentgyörgy a térképen

Átlagos 2023. márciusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. április 3.
Nem ajánlom a helyet másoknak!
Elég ritka, hogy egy faluban két Szentháromság-oszlop is van, de itt ennek lehetünk tanúi. Sokáig nézegettem utólag, hogy melyik melyik, de aztán eldöntöttem, hogy ez a "vargás", ami a templomkertben van. És bizony különbözik is a másiktól. Ez az újabb. A rajtalévő szöveg pedig: "Isten dicsőségére állíttatta Varga Sándor községi közgyám és neje Sipos S. Emerenczia 1903 évben. D. a. J. Kr!" Az Emerenczia név különösen megtetszett. Szóval, itt a felállás az, hogy ülnek ketten, a Fiú az Atya jobbján, ahogy illik, Isten glóriája háromszög, a Szentlélek meg valószínűleg egy sugarakat lövellő madár, aki közöttük röpköd. Nos, hát ennyiből is eltérnek a másik hasonló szellemű műtől. mely 1-2 százméterre található innen. Az oszlopot kis kerítés veszi körül, bár a madár nyilván simán ki tud repülni onnan.
Templomkerti szentháromság-oszlop Jászalsószentgyörgy - EgyébTemplomkerti szentháromság-oszlop Jászalsószentgyörgy - Külső képTemplomkerti szentháromság-oszlop Jászalsószentgyörgy - Egyéb
Garden Hotel Szolnok - Pünkösd
Garden Hotel Szolnok
55.900 Ft / 2 fő / éj-től büféreggelivel
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza - A Mátra felfedezése a legjobb áron
A Mátra felfedezése a legjobb áron
2026.04.12-ig
Lifestyle Hotel Mátra Mátraháza