Varázslatos mozi

Otthon Kávézó & Teaház KecskemétOtthon Kávézó & Teaház Kecskemét a térképen

Kiváló 2015. augusztusban, kollégákkal járt ittÉrtékelt: 2015. október 24.
Amikor ezt az épületet megláttam, azonnal elbűvölt, megigézett. Láttuk, hogy van egy kávézó a földszinten kiülős asztalokkal, nem volt kérdés, hogy ide be kell mennünk. Valószínűleg ha csapvizet kaptunk volt üres kenyérrel, akkor is el lettem volna ájulva, mert annyira megtetszett a külcsín.
Az épület 1937-ben épült kifejezetten mozi funkcióra, jelenleg art mozi, ez maradt a város egyetlen hagyományos filmszínháza (a többi multimédiás pláza mozi). Sajnos a vetítőterembe hétköznap lévén nem sikerült bejutni, pedig eredeti épségben megmaradt az egykori díszterem díszes mennyezete. Az üvegmozaik berakásos szecessziós motívumokat Róth Miksa nevéhez kötik.
A középkorú kiszolgáló hölgy nagyon kedves és szívélyes volt, és amikor látta az épület iránti érdeklődésemet, próbált mindenféle információval ellátni, amit ő tudott a történetéről.
Pellini kávét főznek, ittunk 1 eszpresszót és egy forró csokit. A fő profil, a kávék mellett, teák, sör, pálinka és szendvicsek szerepelnek a nem túl bő kínálatban. Ha valaki Kecskeméten jár, és kedveli a szecessziós épületeket, feltétlenül ajánlom megtekintésre, ha szerencsés, és nyitva találja, akkor nemcsak kívülről, hanem belülről is.
Ételek / Italok:Átlagos
Hangulat:Kiváló
Otthon Kávézó & Teaház Kecskemét - BelsőOtthon Kávézó & Teaház Kecskemét - Külső képOtthon Kávézó & Teaház Kecskemét - Külső kép
Hotel Három Gúnár Kecskemét - Napi árak reggelis ellátással
2024.12.28-ig
Hotel Három Gúnár Kecskemét
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Hotel Aquarell Cegléd - Legjobb ár