Húsvéti tojásfa Kéthely

Húsvéti tojásfa Kéthely
Húsvéti tojásfa KéthelyHúsvéti tojásfa Kéthely
Húsvéti tojásfa KéthelyHúsvéti tojásfa Kéthely

Húsvéti tojásfa Kéthely bemutatkozása

Kéthelyen minden húsvét előtt két héttel felállítják a község főterén a hatalmas tojásfát, amit az ottlakók díszítenek fel. A világ minden tájáról érkeznek tojások, így több mint tizenkétezer tojás díszíti a fát. A tojásfa húsvét után még két hétig csodálható meg, ezt követően a Májusfa váltja le.

Port Étterem & Panzió Balatonmáriafürdő - Reggelis ajánlat
25.080 Ft / 2 fő / éj-től büféreggelivel

Húsvéti tojásfa Kéthely vélemények

Bronz fokozatú értékelő1 évnyi aktív tagságLelkes fotózó - 186 feltöltött kép
Kihagyhatatlan 2024. február 5.családjával járt itt
Kéthely egy aprócska Somogy vármegyei falu, a Balatontól mindössze hét kilométernyire. Ami felkeltette az érdeklődésemet, hogy felkeresem ezt a kis falucskát, többször is olvastam, hogy a Húsvéti ünnepekre díszbe öltöztetik a falu Főterét. Már az ünnepek előtt jóval összefog a falu apraja, nagyja, tojásfát állatanak, a téren méretes hímestojások hirdetik az ünnep közeledtét!
Húsvéti tojásfa Kéthely - Külső képHúsvéti tojásfa Kéthely - Külső képHúsvéti tojásfa Kéthely - Külső képHúsvéti tojásfa Kéthely - Külső képHúsvéti tojásfa Kéthely - Külső képHúsvéti tojásfa Kéthely - Külső képHúsvéti tojásfa Kéthely - Külső képHúsvéti tojásfa Kéthely - Külső képHúsvéti tojásfa Kéthely - Külső képHúsvéti tojásfa Kéthely - Külső kép