Jellegzetes városképi elem

Szentháromság KiskunfélegyházaSzentháromság Kiskunfélegyháza a térképen

Átlagos 2023. februárban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. március 2.
Szentháromság szobor elég sok településen van, általában a központban, vagy valami templom mellett. Ki szokta megnézni a szentháromság szobrokat? Ha már ekkora nagy szoborvadász lettem, persze, megnézem mindig. Mondjuk, mellémlép egy marslakó, most szállt le a Földre a csészealjjal, és megkérdezi tőlem, hogy mi ez? Mi jutna eszembe? Talán elkezdhetnék mesélni, hogy nálunk, azok a vallások, amelyek úgy képzelik el a főistent, hogy az valami macsó hím, mindig valami szakállas öregúrként képzelik el. talán azért, mert az ősi törzsi hitvilágban is az idős férfiak voltak a tapasztalt bölcsek, azokra hallgattak a többiek. A két pasi, aki az oszlop tetején ül és pontosan úgy néznek ki, mint akik most mennek fel a libegőn a havasokba, azaz valami sílifttel, még a hosszú botok, amiket visznek, azok is leginkább a sílécekre hajaznak. Egyébként meg apa és fia. A nő az oszlop alacsonyabb részén áll, míg fent a férfiak ülnek. De nem a nő a harmadik ebben a háromságban, hanem egy cipóképű szárnyas izé, ami ott lebeg egy szinttel lejjebb. Ő szentlélek, vagy szent szellem. Vért izzadnék, mire ezt elmagyaráznám a marslakónak. Nagyon megértem az erdélyi unitáriusokat, akik tagadják a szentháromságot. Mennyivel több eszük van.
Szentháromság Kiskunfélegyháza - Külső képSzentháromság Kiskunfélegyháza - EgyébSzentháromság Kiskunfélegyháza - EgyébSzentháromság Kiskunfélegyháza - EgyébSzentháromság Kiskunfélegyháza - Egyéb
Kertész Vendégház Tiszaalpár - Legkedvezőbb akciós ajánlat
Legkedvezőbb akciós ajánlat
2025.10.01-ig
Kertész Vendégház Tiszaalpár
Kikapcsolódás Kiskőrösön korlátlan gyógyfürdőzéssel, félpanziós ellátással
Hotel Imperial Gyógyszálló Kiskőrös
Hotel Elixír Mórahalom - 2 éjszakás ajánlat