A királyok köve

Királykő Borház-Vinotéka K?szegKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg a térképen

Kiváló 2020. júliusban, egyedül járt ittÉrtékelt: 2020. augusztus 8.
A Királykő Borház szálláshelyünkön, az Írottkő Hotel mögött található a Várkörön egy saroképületben, ajándékba terveztem itt vásárolni egy palack bort. Szerencsére szombaton már reggel 9-kor nyitnak, így sikerült is a hazautazás napján szerét ejteni a látogatásnak.
Főleg Kőszeg környékbeli, helyi pincészetek borait kínálják, de a külföldi turistákra gondolva néhány nemzetközileg ismert klasszikust is találni mutatóba (Tokaji aszú, Egri bikavér). Valamint az egyik polcon pálinkák is találhatóak, az Etyeki Czimeres Pálinkaház italaira emlékszem.
Én kifejezetten helyi bort szerettem volna, s meglepetésemre a Láng Pincészet 2017-es évjáratú Pinot Noir-ját sikerült felfedezni, ami azért érdekes, mert ezen a vidéken a Pinot Noir egyáltalán nem jellemző fajta. Árban is kedvező volt, mindössze 1800 Ft.
A tulajdonos úriember igen megnyerő, remek beszélgetőpartner, nagyon kedves, de a boroknak is szakértője.
Beszélgettünk pár szót az aktuális helyzetről, a járvány okozta visszaesésről, a külföldön ragadt rokonokról, de arról is, hogy a kimérve kapható juhfark a legkeresettebb bora, Nagy-Somlóról, potom 600 Ft egy liter. Sofőrként a kedves invitálást a kóstolásra vissza kellett utasítanom.
A névadó Király-kő egyébiránt a Vas megyében található, a középkor óta hagyományosan szőlőtermesztésre művel Kis-Somlyó hegy legmagasabb pontján lévő szikla neve.
Ár / érték arány:Kiváló
Királykő Borház-Vinotéka K?szeg - EgyébKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - Külső képKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - BelsőKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - BelsőKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - BelsőKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - Külső képKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - BelsőKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - BelsőKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - BelsőKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - BelsőKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - BelsőKirálykő Borház-Vinotéka K?szeg - Egyéb

Királykő Borház-Vinotéka további értékelései

2019.06.09családjával
A Királykő Kőszeg egyedi helye. A tulajdonos benne van a szakmában rendesen, nemcsak borászként, de filmesként is, a bor témájában forgatott filmeket a borászat olyan nagyjaival, mint Dr. Csávossy György, az erdélyi borászat néhány éve elhunyt, 90 évet élt doyenje. A palackos borok értő kézzel...
Kőkert Pihenőház K?szeg - Napi árak
2025.06.01-ig