Kőszeg fagyija

Stella Fagyizó K?szegStella Fagyizó K?szeg a térképen

2020. júliusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2020. augusztus 9.
Kőszegen legalább 5 helyen ettünk fagyit, ezek alapján családunk a Stella fagylaltjait találta a legfinomabbnak. Azért nem ütötte meg ez sem a csúcskategóriát, legalábbis az én értékítéletem szerint, ezt le kell, hogy szögezzem az elején. Állagra, szemrevételezés és kóstolás alapján egyetértek az előző véleménnyel, valamilyen módon meg van növelve mesterségesen az állaga az itteni fagyiknak, de közel sem olyan durva módon, mint az albánoknál, egyrészt határozottan érezni lehetett a gyümölcsök ízét is, ami nem aroma volt, illetve nem volt a fagyijaiknak zsíros-vajas-műhabos utóérzete. Egy gombóc 300 Ft-ba kerül, a mentesek 400 Ft-ba. Elég széles a kínálat, a gyümölcsök között áfonya, eper, málna, citrom, kókusz, zöldalma, amikre emlékszem, de volt nutella, csoki, vanília, karamell is. A legizgalmasabb a Kőszeg fagyija, amely többféle ízből áll össze, ez számít a vendégek kedvencének, mi is kipróbáltuk.

Helyileg a városközpontban, a Fő tér sarkán található, ahonnan a Jurisics tér felé át lehet menni a macskaköves utcán a Hősök kapuja felé. Jól látható, könnyű megtalálni. Egy nagy, fehér, utcára kitelepült, körbejárható fagyi-sziget.

Tetszett, hogy minden gyerek kapott ajándékba egy rolettit a fagyijába, sőt, egyik napon még a lányom is kapott, aki aznap nem is fagyit kért, hanem egy másik, szomszédos helyen vásárolt jégkásával jött. Barátságos, mosolygós volt a kiszolgálás.

Összességében 4 pontot én is adok nekik és ajánlott kategóriába teszem. Egyúttal jelzem, hogy Kőszegen továbbra is látom a piaci rést egy igazi, minőségi, kézműves fagylalt tekintetében.

Saját terasz vagy ülőhelyek nincsenek, kizárólag elvitelre lehet vásárolni.

A fagylaltokból készítenek turmixot is.
Hangulat:Átlagos
Stella Fagyizó K?szeg - Külső képStella Fagyizó K?szeg - BelsőStella Fagyizó K?szeg - Étel/italStella Fagyizó K?szeg - Étel/italStella Fagyizó K?szeg - Étel/italStella Fagyizó K?szeg - Külső képStella Fagyizó K?szeg - Külső képStella Fagyizó K?szeg - Külső képStella Fagyizó K?szeg - Külső kép

Stella Fagyizó további értékelései

2022.04.17gyerekekkel
Kis tábla hirdeti a fagyispult tetején,hogy bizony 2022-ben ne akarjon itt senki kártyával fizetni. A kiszolgálás sem kompenzálja ezt a tényt,és a fagyi is csak azt a célt szolgálja,hogy elfogyasszuk séta közben.
2019.06.09családjával
A Stella fagyizó Kőszeg történelmi levegőjű, középkori hangulatú festői központjában működik. A fagyik ránézésre felhabosítottak, van, ami egyértelműen színezékes, de az eper bizalomgerjesztőnek tűnt, finom is volt, megérdemel négy pontot. Vélhetően a zöld almára nem tudtam volna ennyit adni....
Kőkert Pihenőház K?szeg - Napi árak
2025.06.01-ig