A barátság oroszlánjai

Oroszlános kút K?szegOroszlános kút K?szeg a térképen

Érdekes 2022. augusztusban, gyerekekkel járt ittÉrtékelt: 2022. november 17.
Szeretem az állatalakos szobrokat, köztéri alkotásokat. Az Oroszlános kút tetején két fekvő oroszlán pihen, egymással fordított tartásban (az egyik feje a másik hátsójánál, farkánál és fordítva), mintha éppen haragban lennének. Az alkatuk teljesen oroszlános, de a fejük, pontosabban az arcuk egy kicsit emberszerű, ezért egy kissé fura érzésem volt, amikor közelebbről megnéztem a szobrokat. A talapzata kör alakú, ezt veszi körbe egy kis vizesárok.
A talapzat peremén tanulságos mondat olvasható aranyozott betűkkel: talpazatán a felirat: Ne menjen le a nap a te haragoddal. Az útikönyv még azt is írta plusz információként, hogy a testvérváros Vaihingen an der Enz (Baden-Württembergben, Németországban egy hasonló méretű kisváros) és Kőszeg barátságát szimbolizálja. Rákerestem Vaihingenre, egy nagyon hangulatos kis hely középkori belvárossal, egy hasonló kialakítású térrel, mint a kőszegi Jurisics tér, és van egy várkastélyuk is.
A szobor a város szívében, a Fő téren található, a Hotel Írottkő mellett. ahol már többször megszálltunk.
Oroszlános kút K?szeg - EgyébOroszlános kút K?szeg - Egyéb
Kőkert Pihenőház K?szeg - Napi árak