Barátságos hely Köveskál bejáratánál

Megálló Büfé KöveskálMegálló Büfé Köveskál a térképen

2016. szeptemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2016. szeptember 17.
Köveskál aprócska falu, pár száz lelkes mindössze. Ezzel együtt igen izgalmas a gasztronómiája, van saját termelői piaca, s persze egyedi hangulata.
A Megálló nevű hely a falu szélén van, szemben a Pipacs étteremmel. Gondoltam, iszom egy deci bort, egy addig nem hallott kis pincének az Olaszrizlingjét kaptam Sauvignon Blanc feliratú palackból. Rá is kérdeztem, az abszolút hiteles magyarázat szerint félrecímkézés történt, egyébként a bornak nem volt Sauvignonos karaktere. (El is meséltem egy erdélyi sztorit az ötvenes évekből, amikor az akkor még ifjú Csávossy György kérdezte az üzemmérnököt, hogy milyen címkéket rakjanak a palackokra, az volt a válasz, hogy Muscat ottonelt, mert abból van a legtöbb.)
Baráti áron kaptam iható kézműves helyi bort és baráti szavakat.
Utána is néztem a jegyzeteimben: a Zápor pince 2013-as bora volt, s potom 120 ft volt egy deci.
Szerettem ezt az egyszerű, de nagyon hangulatos, zöldövezetben tanyáját felütő és barátságos teraszt kialakító food-truck zsánerű helyet.
Ár / érték arány:Kiváló
Megálló Büfé Köveskál - BelsőMegálló Büfé Köveskál - Étel/italMegálló Büfé Köveskál - Étlap/itallapMegálló Büfé Köveskál - Külső képMegálló Büfé Köveskál - Külső kép
Balatontourist Napfény Kemping Révfülöp - Napi árak önellátással
Napi árak önellátással