Keresés a szigeteken

Szent Lőrinc római katolikus templom KunszigetSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget a térképen

Érdekes 2023. áprilisban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. április 18.
Ez a falu valaha csak Sziget volt, Héderváry földesuraké meg más földesuraké felváltva, az emberek meg viszonylag névtelenül születtek, dolgoztak és haltak benne évszázadokig, míg a neves paraziták adták-vették őket. 1882-től Kunsziget a hely neve. A templom, ahogy szokott minden faluban és a magyar történelemben, leégett, felépült, átépült, ahogy telt-múlt az idő. Viszont van itt egy izgalmas hagyomány, és erről ne feledkezzünk meg! A Jézuskeresés! Valaha mindenfelé elterjedt volt, de mára csak a palóc Dejtáron és a szigetközi Kunszigeten élő néphagyomány. Az emberek éneklenek, összeállnak, együtt mennek keresgélni, közben megtalálják a falu különböző helyein lévő feszületeket, és eldanásznak ott is egyet-egyet. Na, hát éppen Húsvét előtt volt, és aztán berongyoltunk mi is Kunszigetre, Lélekszakad, templomhoz ront, gondoltam, énekelek egyet én is, nehogy megszakadjon a szép hagyomány, aztán végigtallóztam a Szent Lőrinc templomot, és megtaláltam! Ott lapult az egyik oltár alatt, pirossal félig letakarva! Ez nyilván nem komoly, mert a torinói lepel az fehér, de ki tud már biztosat ebben és miről? Szóval, mindegy, miért mész oda, egy bájos kis falu bájos kis templommal, ezért kirándulunk, ezért élünk, na!
Szent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - EgyébSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - EgyébSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - EgyébSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - Külső képSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - BelsőSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - BelsőSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - EgyébSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - EgyébSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - EgyébSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - BelsőSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - BelsőSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - BelsőSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - BelsőSzent Lőrinc római katolikus templom Kunsziget - Belső
Hotel Isabell Győr - Napi árak reggelis ellátással
Hotel Isabell Győr