Kiváló 
 2024. augusztusban, családjával járt ittÉrtékelt: 2024. augusztus 26.
2024. augusztusban, családjával járt ittÉrtékelt: 2024. augusztus 26.Ajánlom a helyet másoknak is!
A Lovas Kikötő elvarázsolt vendéglátóegység egy mindössze 523 lelket számláló községben, a Balaton északi partján, Veszprém vármegyében, Alsőörs mellett, kevesebb, mint két kilométerre a parttól. A belteret és a teraszt nagy gonddal rendezték be, minden apró részletre odafigyelve, személyességgel töltve meg a teret. 
 Reggelire többek között hagyományos tojásételeket, töltött bundáskenyeret (töltelék variánsok: kecskesajt - aszalt paradicsom, bacon - cheddar, camembert - áfonya), müzlit, grillezett virslit kínálnak, továbbá lesütött húst zsírjában, kovászos kenyérrel, mediterrán antipastit, valamint péksüteményeket. Délben és este prémium szendvicseket, quesadillákat, házi süteményeket, belga csokiszuflét, mákos vagy szilvás vajas crumble-t rendelhetünk, kívánság szerint vaníliafagyival.
 A minőségi kávén, teán, szörpökön kívül figyelemreméltó a borválasztékuk, három helyi pincészet borait kínálják a Skrabski-borok mellett. A sörök terén megtaláljuk náluk a Heineken cég néhány népszerű termékét, valamint három cseh kisüzemi főzetet. A töményválaszték is igényes, mind az import tételeket, mind pedig a pálinkákat illetően, a Pannonhalmi főzdétől kínálnak igen szép választékot. 
 A kiszolgálás kifogástalan, mint megtudtuk, személyesen az üzletvezető-tulajdonos Csomai Lóránt foglalkozott velünk, aki kamaszkora óta vágyott egy vendéglátóhelyre, amit elmondása szerint végül 2016-ban alapított meg. 
 Ettünk egy ízletes grillezett csípős kolbászt, amit kovászos kenyérrel, mustárral és savanyúság-egyveleggel szolgáltak fel, utóbbi nem kovászolt volt, de élvezetes. Megnyert a lelkes amatőrök bloggercukrászdáira emlékeztető vegán szilvás csokitorta is. Megkóstoltuk a Cloud9 márkájú mangós-kókuszos fagyidesszertet, ittunk presszókávét és cappuccino-t remek croissant-nal kísérve. Utóbbit Franciaországból kapják és helyben sütik készre. Megkóstoltuk a lovasi Kishegyen gazdálkodó Levendula pincészet Juhfarkját, valamint a szintén lovasi Öreghegyen működő Vámosi pince Olaszrizlingjét, mindkettő kiemelkedőnek bizonyult, meglepő, hogy e figyelemre méltó borműhelyekről milyen kevés szó esik. 
 Vita felett 5 pont.
Milyennek találod ezt az értékelést?
Ételek / Italok:![]()
 Kiszolgálás:![]()
 Hangulat:![]()
 Ár / érték arány:![]()
 Tisztaság:![]()
 Fényképek (31)
Még több kép (21 db)
Népszerű szállások a környéken
89.250 Ft / 2 fő / 2 éjtől reggelivel
Prémium Hotel Panoráma Siófok
97.800 Ft / 2 fő / 2 éjtől félpanzióval
Wellness Hotel Szindbád Balatonszemes
69.900 Ft / 2 fő / 2 éjtől teljes panzióval