Márianosztra Fegyház és Börtön múzeuma Márianosztra

?
városi Múzeum közül
Múzeum

Márianosztra Fegyház és Börtön múzeuma Márianosztra bemutatkozása

A Börtönmúzeum kiállításán megismerhetjük a Márianosztrai Fegyház és Börtön jogelődjének létrejöttét, valamint, választ kapunk olyan kérdésekre is, hogy hogyan lett a kolostorból börtön, hogyan kerültek ide a nővérek, hogyan vette át az irányítást 1949-ben az állam, mi történt a két világháború között, kik voltak a ma már ismert és elismert emberek, akiket politikai fogolyként tartottak itt, milyen fejlesztési munkálatok zajlottak a 70-es és 80-as években, mi az a kübli és a keráló, illetve miért csíkos az elítéltek ruhája.
Jártál már itt? Értékeld elsőként a helyet!3 darab első értékelés után Felfedező kitüntetéssel jutalmazunk!
Hotel Visegrád - Tavaszi kedvezményes ajánlat
Tavaszi kedvezményes ajánlat