Bizarr egyveleg

Magyarok Nagyasszonya Bazilika MárianosztraMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra a térképen

Kihagyhatatlan 2023. márciusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. március 11.
Kaland kaland hátán... ha belépsz ebbe a hatalmas épületkomplexumba az udvarra, akkor egy börtönbe meg egy Mária kegyhelyre mész be. Ez a két dolog elégé egybeépült. Na, szóval, röviden: valaha mindenféle egyházi intézmény volt, pálos kolostor, aztán feloszlatták, visszaoszlatták, újjáépítették, stb. stb. ahogy már ezeknél az intézményeknél lenni szokott, de az igazi változás, hogy a kolostor nagy részéből börtön lett. Vagy 100 évig volt női börtön, az apácák gondozták a női rabokat, aztán megszűnt női börtönnek lenni, férfibörtön lett a javából, én főleg ezért jártam ide, mert a börtönben vizsgáztattam nem is egyszer a rabokat valami szakmai tanfolyamok végén. De akkor a bazilika abszolút nem volt a képben, csak a börtön. Most meg csak a bazilikáért mentem, nyitva is volt, szerencsére. Végigcsodáltam, itt is van csodatévő főkép az oltár közepén, láthatóan ő a sztár, a megvilágítás is ezt mutatja, de hát ez egy Mária-kegyhely. A Fekete Madonna másolata van itt, és mielőtt elhozták volna, a másolatot hozzáérintették az igazihoz, hogy a kép átvegye a másik kép spirituáiis erejét, Nehéz ezt minősíteni, ezt felnőtt emberek csinálták, nem a Pannika az óvodában. De ez valami központilag jóváhagyott varázslás, erre nem vonatkozik a törvény, a szélhámosság jelzője, minősítése nem fér hozzá. Pedig, gondolj csak bele... a múzeum viszont közös, a kegyhely és börtön közös kiállítóteret üzemeltet, börtön- és egyházi kiállítás, múzeum. Érdekes, hogy ez most ott van, ahol régen az ebédló volt, ott kajáltunk egykor a börtönőrökkel meg a parancsnokkal. Mert hát a cella az cella, akár kolostor, akár börtön, csak az egyikben önként rab valaki, a másikban meg nem annyira magától. És van még például kripta is, oda is alá lehet szállni, én is lementem a holtak birodalmába bolyongani kissé, nincs még tele, ez a szerzetesek nyughelye, és várja folyamatosan a további pácienseket is a végső elfekvőben, Izgalmas környezet, bizarr kettő az egyben, szép a Börzsöny, mindenkinek ajánlom is szeretettel a meglátogatását! Ki ne hagyd!
Magyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - BelsőMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - BelsőMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - BelsőMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - BelsőMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - BelsőMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - BelsőMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - Külső képMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - Külső képMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - Külső képMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - Külső képMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - Külső képMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - EgyébMagyarok Nagyasszonya Bazilika Márianosztra - Belső
Portobello Hotel Esztergom - Wellness pihenés félpanzióval
Wellness pihenés félpanzióval