Kerekikál földvár Mindszentkálla

városi Egyéb látványosság közül
Egyéb látványosság
Kerekikál földvár Mindszentkálla

Kerekikál földvár Mindszentkálla bemutatkozása

A vulkáni eredetű Kereki-dombon helyenként még felfedezhető a kettős földsánc maradványa. Ezek a maradványok nagyjából a bronzkor végéről-vaskor elejéről származnak, nagyjából 3000 évvel ezelőttiek a régészek szerint.

Judit Panzió Tapolca-Gyulakeszi - Napi árak
Judit Panzió Tapolca-Gyulakeszi

Kerekikál földvár Mindszentkálla vélemények

2092
Gyémánt fokozatú értékelőOrszágjáró - 235 városban járt márFelfedező - 254 helyen első értékelőNépszerű író - 29 hasznos szavazat8 évnyi aktív tagságKitartó fotózó - 2092 feltöltött kép
Érdekes 2024. március 21.a párjával járt itt
Most nem a templomromnál voltunk hanem tőle déli irányban találhatóak az egykori földvár maradványai. A kétrészes sáncolás nyomai még láthatóak. Parkolni csak az út szélén lehet. Innen kell átvágni az erdőn át fel a dombra A kilátás remek!
Kerekikál földvár Mindszentkálla - Egyéb