Beleszeretni egy pillanat műve volt

A három leány szobra MohácsA három leány szobra Mohács a térképen

Kihagyhatatlan 2022. novemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. november 3.
Szóval, van Mohácson ez a három leány... igaz, fémből vannak, de szépek, erősek, fiatalok... és különböző nemzetiségűek. A talapzaton, ha az ember körbesétál, többnyelvű felirat van. A magyar, a német és a sokác nemzetiségű lány megfogja egymás kezét és... de ez annyira szép! A szobor talpazatán a felirat: "Nyújtsatok itt kezet egymásnak, jöjjetek! Hadd tartsa meg mindnyája az ő szokását, hadd vélje anyját szebbnek mindenkinél, hadd járjon azután a nyelvetek ezerfelé. A szívnek csakis egy nyelve van közöttünk". (Lessing) És talán nem is találná ennyire szíven az embert ez a lelki szépség, ha nem egy ilyen gyomorforgató korban élnénk, ahol a hivatalos ideológia szerint gyűlölni kell az idegeneket, szögesdrót kell ellenük, rendőr, meg határvadász karhatalommal, és egyáltalán a közbeszéd rasszista, kirekesztő, embergyűlölő felhangokkal teli. Ilyenkor úgy hat egy ilyen szobor a szívre, mint a remény balzsamja! A szeretet hatalma, az igazi krisztusi vallás a gyűlölet helyett! Talán valami ilyenért szeretem ezt a szobrot. Mindhárom lányt egyszemélyben. Ők mi és mi ők vagyunk!
A három leány szobra Mohács - Külső képA három leány szobra Mohács - Külső képA három leány szobra Mohács - Külső képA három leány szobra Mohács - EgyébA három leány szobra Mohács - EgyébA három leány szobra Mohács - EgyébA három leány szobra Mohács - EgyébA három leány szobra Mohács - Külső kép
Ponty Poronty Vendégház Nagybaracska - Pihenés májusban, júniusban, júliusban, augusztusban
Pihenés májusban, júniusban, júliusban, augusztusban
05.09-08.07.
Ponty Poronty Vendégház Nagybaracska