Egy centrális jelkép

Magyaróvár kiváltságos mezővárossá emelésének 625. évfordulójára MosonmagyaróvárMagyaróvár kiváltságos mezővárossá emelésének 625. évfordulójára Mosonmagyaróvár a térképen

Érdekes 2023. áprilisban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. április 20.
Idősebb Kalló Viktor elég sok Lenin, Marx, és más hasonló szellemű szobrot alkotott pályafutása során, azokat ledarálták az idő vasfogai, ezt a királyi városozóst meg nem. Eléggé központi helyen található a város főútjamellett, és arra emlékezik, hogy 1354-ben a királyi városok közé lett sorolva a helység. Hogy ez a rang így öröm volt-e vagy sem, azt nem tudom, és akkor lehet fityiszt mutogatni a szomszéd falunak, vagy kizsákmányolni azt, nem igazán értem, de úgy látszik, fontos rang volt, emelkedtek a telekárak, vagy nem is tudom, mik... más települések is állítottak várossá-avatásos emlékeket, ilyenkor biztos sokan nagyon büszkék. Azt nem tudom, hogy ha ma itt a lakóhelyemen avatnának egy égretörő valamit, hogy ez a hely, ahol lakom, mittudomén 5000 éve város, akkor mit éreznék, felvenném a frakkomat, zászlókat lobogtatnék, és sírva éljenezném a nagytekintetű vitézlő nemzetes uramat, aki leleplezi az alkotást, szóval, nem tudom, mit kéne éreznem. Itt csináltak egy ilyen emlékművet, te elmész, megnézed, aztán eszedbe jut, ami eszedbe jut.
Magyaróvár kiváltságos mezővárossá emelésének 625. évfordulójára Mosonmagyaróvár - EgyébMagyaróvár kiváltságos mezővárossá emelésének 625. évfordulójára Mosonmagyaróvár - Külső képMagyaróvár kiváltságos mezővárossá emelésének 625. évfordulójára Mosonmagyaróvár - Külső képMagyaróvár kiváltságos mezővárossá emelésének 625. évfordulójára Mosonmagyaróvár - EgyébMagyaróvár kiváltságos mezővárossá emelésének 625. évfordulójára Mosonmagyaróvár - EgyébMagyaróvár kiváltságos mezővárossá emelésének 625. évfordulójára Mosonmagyaróvár - Egyéb
Aquasol Resort Mosonmagyaróvár - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel