Sokféle módon megközelíthető

A mosonmagyaróvári Agrártudományi Egyetem 1956-os diákáldozatainak emlékműve MosonmagyaróvárA mosonmagyaróvári Agrártudományi Egyetem 1956-os diákáldozatainak emlékműve Mosonmagyaróvár a térképen

Érdekes 2023. áprilisban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. április 12.
Mosonmagyaróvár elég gazdag szobrokat tekintve, és sok eseménynek többféle emlékműve is megtalálható különböző helyeken. Ez egy 56-os mementó, a sajátossága, hogy kifejezetten a forradalom diákáldozataira koncentrál, és ráadásul jó helyen is, hiszen a vár előtt fekszik, a vár pedig részben maga az egyetem. A diákok kezdték az országos felkeléssé vált forradalmat 56-ban, ők az a réteg, akik elég szellemi erőt képviselnek kollektíven egy nemes ügy végigviteléhez. Hat áldozat neve olvasható itt a talapzaton, és közülük kettő lány. Ahogy maga a szobor is, egy furcsa, felfelé hajló aljzaton fekszik a megtépett halott, talán a halála okát is magán viseli, roncsolt teste a mű hátulján jól kivehető, és talán az egész egy sírból kihantolt áldozatot mutat fel. Elgondolkodtató látvány, konkrét, mindenki számára érthető üzenete van.
A mosonmagyaróvári Agrártudományi Egyetem 1956-os diákáldozatainak emlékműve Mosonmagyaróvár - Külső képA mosonmagyaróvári Agrártudományi Egyetem 1956-os diákáldozatainak emlékműve Mosonmagyaróvár - Külső képA mosonmagyaróvári Agrártudományi Egyetem 1956-os diákáldozatainak emlékműve Mosonmagyaróvár - EgyébA mosonmagyaróvári Agrártudományi Egyetem 1956-os diákáldozatainak emlékműve Mosonmagyaróvár - Külső kép
Aquasol Resort Mosonmagyaróvár - Napi ár reggelivel
Napi ár reggelivel