Szinte kötelező megnézni

Nagybörzsönyi Vizimalom NagybörzsönyNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny a térképen

Érdekes 2023. márciusban, a párjával járt ittÉrtékelt: 2023. március 12.
Kevés vízimalom van az országban, de ha van valahol, akkor azt csak megnézi az ember, nem igaz? Nem egy mindennapi mutatvány. Emlékszem is, a zalaszántóit, túristvándit láttam belülről is, a tapolcait meg mindenki megnézi kivülről a Malom-tónál. Az orfűi malommúzeumban is van. Szóval, mivel nagyon kedves emberek lakják Nagybörzsönyt, itt is megérkeztünk, telefonálni akartunk a címre, de egy nőegylet már ott sertepertélt a kapu előtt, és mondták, hogy ők már hívták, nemsokára jön is az ember. És jött! Beengedett minket, voltunk vagy nyolcan, és akkora előadást tartott, merő lelkesedésből, jóindulatból, hogy azt hittem, soha nem lesz vége! És nem panaszképpen, mert tényleg érdekes volt, szellemes, nem tolakodó, rengeteg praktikus információt közölt, de egy idő után, miután nem mozdultunk a helyiségből, és már mióta ott álltunk, hirtelen inkább fizettem és mentem. Mert rövid a nap, azok a nők, akik ott voltak velünk többnapra jöttek és egy vendégházban laktak, mi meg csak pár órát voltunk a településen és mást is szerettünk volna megnézni. De így is megtudtam egy csomó dolgot az ősök művészetéről, szerszámairól, praktikus gondolkodásáról, a malom működéséről. a klímaváltozásról, annak következményeiről, a vizeinkről, a víz erejéről, a kőbányáinkról, mindenről! Csudaklassz ezt belülről látni, a molnár ott lakott egész családjával, a malom épületében, 5 méterre a munkahelyétől. És épen maradt, ez a malom akár működhetne is, ha lenne hozzá víz!
Nagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - BelsőNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - BelsőNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - BelsőNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - BelsőNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - Külső képNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - Külső képNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - Külső képNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - Külső képNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - EgyébNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - Külső képNagybörzsönyi Vizimalom Nagybörzsöny - Külső kép
Portobello Hotel Esztergom - Senior kedvezmény 60+
Senior kedvezmény 60+