A tájformáló ember

Nagyharsányi Szoborpark NagyharsányNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány a térképen

Kihagyhatatlan 2022. novemberben, a párjával járt ittÉrtékelt: 2022. november 2.
Amikor valaha biológiából vizsgáztam még Pécsen a Janus Pannoniuson, növényrendszertanból kaptam egy kérdést, hogy mi az a három növény, ami csak itt és csakis itt terem a Mecsek déli lankáin? Persze, nem tudtam, és úgy vágtak ki, mint nyávogó házikedvencet székelni. Na, azóta még kómában is tudom, hogy a dalmát csenkesz, a bakszarvú lepkeszeg, meg a magyar kikerics... és ez a magyar kikerics éppen errefelé terem. Van itt egy hatalmas kőfejtő, és ebben az istenadta, majd emberfaragta térben a 60-as évek óta folyamatosan készülnek mészkő (és más anyagból) szobrok, többszáz van a területen, és ha valaki felkapaszkodik a Kikerics (tanösvény) sétányra, elképesztő szögekből csodálhatja meg ezt a pazar látványosságot. A kis plusz nehezítés az volt a megcsodálásban, hogy az elmúlt pár napban többször is visszatértünk ide, hol lánccal zárva volt, hol tejfölköd uralkodott a völgyben, hol éppen sötétedett... de ez így volt borzongató és misztikus is, azért számtalan gondolat sétál ezek között a sziklák között, rendkívül érdekes a tárlat, nem is lehet elmesélni. Ide kell jönni, nem elmenni mellette, látni kell! Legyen neked ehhez ködnélküli szerencséd!
Nagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - Külső képNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - Külső képNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - Külső képNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - Külső képNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - Külső képNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - Külső képNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - EgyébNagyharsányi Szoborpark Nagyharsány - Egyéb
Hotel Cabernet Villánykövesd - Napi árak reggelis ellátással
Hotel Cabernet Villánykövesd