Többrégetű értékelés

Taub Eizik Izsák sírhelye NagykállóTaub Eizik Izsák sírhelye Nagykálló a térképen

Kihagyhatatlan 2023. novemberben, egyedül járt ittÉrtékelt: 2023. november 25.
Nos, itt nem lehet bontani, egy un. "látványosságnál", hogy mi hányas... ez így végig nem sorban ötös, de összességében alapvető jelentőségű hely. Biztos voltam benne, hogy megpróbálom meglátogatni a csodarabbi sírhelyét, egyrészt azért, egy kiemelt látványosság. De fura időket élünk, és az idők kétségbeejtők. Megállok a sírt magába foglaló épület előtt, kint a nyílt főúton, odamegyek, látom, hogy zárva, ezért feltehetően telefonálni fogok. Egy nő rohan oda, igen furcsán, hogy látta, hogy nézem az épületet. Bizony, én voltam, néztem az épületet. Tud abban segíteni, hogy be is mehessek? Miért akar bemenni? Hááát... izé.. erre mi válaszoljak. Turista vagyok, utazó... mások ideutaznak 20 ezer kilométerről, hogy megnézzék egy csodarabbi sírját. Ember vagyok, érdeklődő ember. Ez meg itt egy nevezetesség. Egy tiszteletre méltó hely. Nappal van, hétköznap, nem látom be, hogy miért ne... Nő telefonál. Itt van egy ilyen férfi és be akar menni. Aztán odaadja nekem a telefont, hogy tessék, beszéljen vele! A távolban egy szimpatikus férfihang. bemutatkozik. Miért akarok bemenni? Ki vagyok én? Milyen okból jöttem? Mondom, mondom... talán említettem a hölgynek is, az úrnak is, nem vagyok zsidó. Csak Homo Sapiens, indián nevem Nyitott Szív, a bolygó egyik érdeklődő vándora. Ne vegyem bizalmatlanságnak, de gonosz időket élünk. A világ éppen tele van új antiszemitizmussal, arabszimpatizáns bandák megtámadnak zsinagógákat, héber kötődésű épületeket, helyeket. Igen, megértem, de én a jófiúktól vagyok, nem az elmebetegektől. Ezt úgy nem tudom bizonyítani így távolból, de mégis így van. Végül... ha ezt a szót használjuk, mégis bedumáltam magam. Nem vagyok csaló, aki kívülről lefényképez egy épületet, aztán leértékeli. Apropó, fényképezés. Nem szabad fényképezni. sem kint, sem bent. Én mégis megbeszéltem, hogy nekem szabad. Ha nem használom rossz célra. Nem használom. Tehát kinyíltak az ajtók, lesétáltam a sírboltba, ott megtartottam szabadon, egyedül a magam megemlékezését, aztán mécsest gyújtottam, természetesen adományt helyeztem el, és megköszöntem a segítséget.
Taub Eizik Izsák sírhelye Nagykálló - BelsőTaub Eizik Izsák sírhelye Nagykálló - EgyébTaub Eizik Izsák sírhelye Nagykálló - EgyébTaub Eizik Izsák sírhelye Nagykálló - Külső képTaub Eizik Izsák sírhelye Nagykálló - Külső kép
Hunguest Hotel Sóstó Nyíregyháza - Sóstó - All inclusive
All inclusive
2024.12.15-ig
Hunguest Hotel Sóstó Nyíregyháza - Sóstó
Hungarospa Thermal Hotel Hajdúszoboszló - Prémium nyár
Prémium nyár
Hungarospa Thermal Hotel Hajdúszoboszló
Senior csomag nyugdíjas igazolvánnyal rendelkezők részére
Silver Hotel Hajdúszoboszló