ZigZag: Kávézó a kastélyban - Kastély Catering & Cukrászda Nagykovácsi

Kávézó a kastélyban

2018. szeptemberben, egyedül járt itt
Értékelt: 2019. április 11.
A kávézó a közelmúltban felújított, klasszicista stílusú kastély épületében, annak jobb oldali szárnyában található, szépen kialakított, napernyős teraszáról csodálatos kilátás nyílik a kastélyt körülvevő parkra, a kis tóra és a hídra.
A fiatal pultos-pincér hölgy kedves, segítőkész, felettébb udvarias és kommunikatív volt. Sokat mesélt a kastély jelenlegi sorsáról, a jövőbeli tervekről.
A süteményeket nem helyben készítik, de úm. fósodratú, jó minőségű sütemények, torták - mákos, kókuszos, narancsos-trüffel, répatorta - sorakoztak a pultban, ráadásul teljesen korrekt árfekvésben (a legtöbb darabja 490 Ft).
A csokimousse torta határozottan finom volt, friss, könnyű tészta, intenzív csokoládé íz, nem gejl. A szintén jó minőségű Illy kávé jól illett hozzá.
A kávézó belső része a kastély múlt századi hangulatát idézi. Sötét tónusú lilára festett falak, kárpitozott fotelek, valamint itt látható a kastély egyik különleges belsőépítészeti megoldása, a fából épült lépcsőzet és galéria. A vadászkúriáknál kedvelték ezt a rusztikusnak ható építészeti megoldást. Ez is, mint a kastély egésze, nagyon szépen, igényesen került felújításra.
A kávézó falán a kastély és az egykor itt élő családok története olvasható, néhány fotóval, képpel illusztrálva.
A kávézó mellett a fő profil a helyi rendezvényeken való vendéglátás, catering tevékenység, amikor melegkonyhát is biztosítanak.

Ételek / Italok:
Kiszolgálás: Kiváló
Hangulat: Kiváló

Szeretnéd követni ZigZag felhasználót?    Igen

2094 Nagykovácsi
Kossuth Lajos u. 2.

Vélemények ZigZag felhasználótól

2020. január 5.
Egy facebook csoportban olvastam erről a kissé elvarázsolt, underground helyről, ami tényleg eléggé eldugott. A pontos cím, házszám ismeretében is simán elgyalogoltam mellette. Egy egyszerű jeltelen barna ajtó a bejárat. Az észrevétlenség ellenére úgy tűnik, nagyon is ismert a hely, erre utalt a...

2020. január 5.
Viszonylag új nyitású kávézó és bisztró a Kolosy téri piac mögötti utcában. Korábban egy indiai étterem működött itt évekkel ezelőtt, s bár kívülről inkább olaszos, kiülős teraszos kávézónak tűnik a hely, betérve kiderült, hogy továbbra is visznek konyhát, méghozzá ázsiai vonalon: többféle...

2020. január 5.
Egykori cipészműhelyben kialakított söröző az Akácfa utca középső szakaszán. Egy másik közeli helyen születésnapot ünnepeltünk, utána itt találkoztunk a többi barátunkkal, pontosabban csak a bejáratig jutottunk. A hely sajnos teljesen tele volt, bár van galériaszint is, egyetlen szabad asztalt...